امام جمعه تهران: باید در دانشگاه‌ها انقلاب شود

کاظم صدیقی
Image caption آقای صدیقی معتقد است که باید در دانشگاهها "انقلاب" صورت بگیرد

امام جمعه تهران گفته" لازم است انقلابی مانند انقلاب اول در دانشگاههای ایران صورت گیرد".

کاظم صدیقی، امام جمعه موقت تهران که به تازگی به این سمت منصوب شده است، امروز، جمعه، اول آبان ماه در نماز جمعه با تاکید بر لزوم اصلاح کتب دانشگاهی علوم انسانی در ایران گفت، برخی استادان این رشته ها هم مانند این کتاب ها که از غرب رسیده، رنگ غرب گرفته اند.

کاظم صدیقی گفت" گاهی انسان در این فتنه ها آنقدر که از اشرار ترس دارد باید از این کتب هم بترسد".

آقای صدیقی همچنین گفت به تمام این دلایل لازم است "خیزشی" در دانشگاهها صورت بگیرد.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به سخنان آیت الله خامنه ای در این خصوص گفت استادان دانشگاه باید با مطالعه قرآن کتاب های تازه ای در این عرصه بنویسند و "دنیا را در چارچوب علمی نجات بدهند."

در سال ۱۳۵۹ دانشگاههای ایران برای بیش از دو سال تعطیل شدند .هدف از این تعطیلی "اسلامی‌سازی" دانشگاه‌ها با هدف پاک‌سازی استادان و دانشجویانی بود که از دید حکومت، "غرب زده" به شمار می‌رفتند.

آیت الله علی خامنه ای بیش از یک ماه پیش در جمع شماری از استادان و اعضای هیات علمی دانشگاه های ایران گفته بود که آموزش بسیاری از رشته های علوم انسانی در دانشگاه ها باعث بی اعتقادی به تعالیم الهی و اسلامی می شود.

آقای خامنه ای تحصیل حدود دو میلیون نفر از سه و نیم میلیون دانشجو در ایران در رشته های علوم انسانی را مایه نگرانی دانسته بود زیرا به گفته وی"توانایی مراکز علمی و دانشگاه ها در زمینه کار بومی و تحقیقات اسلامی در علوم انسانی و همچنین تعداد اساتید مبرز و معتقد به جهان بینی اسلامی رشته های علوم انسانی در حد این تعداد دانشجو نیست."

کاظم صدیقی همچنین با اشاره به حمله انتحاری اخیر گروه جندالله در شهرستان سرباز استان سیستان و بلوچستان گفت انتقام گرفتن از بانیان این حمله برای دولت ایران کار سختی نیست.

در این حمله که درمرز پاکستان صورت گرفت تعدادی از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران از جمله نورعلی شوشتری، جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران جان خود را از دست دادند.

مطالب مرتبط