بازداشت 12 نفر به اتهام 'شیطان پرستی'

به گزارش منابع خبری ایران دوازده نفر در شهر ارومیه به اتهام ترویج "شیطان پرستی" دستگیر شده اند، اما یکی از اتهامات آنها در اختیار داشتن "سرودهای انتقادی" علیه حکومت عنوان شده است.

به گزارش روزنامه رسالت چاپ تهران خیبر تیبا، رئیس پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی آذربایجان غربی، گفت: "تعدادی که در شهرستان ارومیه با تشکیل گروه های موسیقی زیرزمینی و تهیه کلیپ های توهین آمیز به نظام به ترویج شیطان پرستی می پرداختند در یک عملیات منسجم و از قبل طراحی شده، 11 نفر از آنها دستگیر و تحویل مقامات قضایی شدند."

آقای تیبا با اشاره به اینکه در مجموع دوازده نفر دستگیر شده اند گفت: "در اين راستا پنج باب مغازه پلمب، شش دستگاه رايانه و 15 خط تلفن و گوشی همراه که حاوی مطالب توهين به مقدسات اسلام، موسيقی رپ و سرودهای انتقادی عليه ارگان ها بود کشف و ضبط شد."

دولت ایران اواسط بهار گذشته اعلام کرده بود نیروهای امنیتی 104 نفر را به اتهام "شیطان پرستی" در شهر شیراز دستگیر کرده و از آنها الکل و مواد مخدر ضبط کرده اند.

مقام ها در آن زمان گفتند که این افراد در یک پارتی در باغی در اطراف شیراز شرکت کرده بودند و مهمانی آنها از طریق اینترنت به صورت زنده پخش می شد.

به نظر می رسد مقام های ایرانی گاه اصطلاح شیطان پرست را در مورد گروه های موسیقی "هوی متال" و هواداران آنها به کار می برند.

حسین ذوالفقاری جانشین فرمانده نیروی انتظامی ایران شهریور ماه سال گذشته در توصیف این گروه های گفته بود: "اين گروه ها ضمن برگزاری مراسم خاصی، تبليغ پوشيدن لباس خاص بعنوان لباس مقدس منقوش به نمادهای شيطان پرستی، از گردنبند (صليب شکسته يا صليب برعکس) انگشتر با نقوش استخوانی و جمجمه انسان استفاده نموده و در برگزاری اين مراسم ضمن شرب خمر اقدام به رقص و پايکوبی می‌كنند."

او افزود: "آنان بر اين باورند که بايد برخلاف اديان بويژه اسلام عمل کرد و با انجام اعمال دلخواه و کارهای خلاف، دنيا را به هرج و مرج و آشوب کشاند."

او منشاء این تفکر را "غرب و به ویژه آمریکا" دانست و گفت : "مأموريت اخير اين افکار وارداتی اسلام ستيزی، مسلمان گريزی و تخدير اصول پاک ناب محمدی و نفی واژه های ايثار و شهادت است."

او گفت که گروه هايی تحت عنوان شيطان پرستان که "دارای انحرافات فکری و جنسی بوده با هدايت سايت های بيگانگان در کشور در حال شکل گیری هستند".

مرداد ماه سال 1386 نیز شرکت کنندگان در یک کنسرت خصوصی در محمدشهر کرج دستگیر شدند که مقام های دولتی آنان را شیطان پرست خواندند. بنابه برخی گزارش ها تعداد بازداشتی ها در آن محل 230 نفر بود.