اظهار تاسف آیت الله منتظری و محمد خاتمی از حمله به کروبی

آیت الله منتظری
Image caption آیت الله منتظری در مکالمه با آقای کروبی از وضع کشور ابراز نگرانی کرد

آیت الله منتظری و محمد خاتمی از حمله به مهدی کروبی، از رهبران مخالفان دولت ایران در جریان راهپیمایی ۱۳ آبان اظهار تاسف کرده اند.

این دو تن از جمله شخصیت هایی هستند که پس از حمله به آقای کروبی در تظاهرات مخالفان دولت ایران که در روز ۱۳ آبان و شلیک گاز اشک آور به سوی او، از این اقدام ابراز ناراحتی کرده اند. به گزارش سایت تغییر که از سایت های خبری نزدیک به آقای کروبی است، آیت الله حسینعلی منتظری، از مراجع تقلید شیعیان جمعه شب در تماس تلفنی با آقای کروبی از او دلجویی کرد. به نوشته این سایت آقای منتظری در این مکالمه از وضع کنونی کشور اظهار نگرانی کرد. آیت الله منتظری در سخنان خود گفت:" تعجب می کنم که این چه سیاستی است که حتی در راهپیمایی ۱۳ آبان هم با مردم چنین برخوردی می کنند ومعلوم نیست که پس از انتخاباتی که برگزار شد ، اینها می خواهند کشور را به کجا ببرند." آقای کروبی هم در سخنان خود از این که نیروهای امنیتی "به جان زنان و مردان و جوانان افتادند" اظهار تاسف کرد. سایت تغییر همچنین از بازدید محمد خاتمی، رئیس جمهوری سابق ایران از آقای کروبی در منزل او خبر داد. به نوشته این سایت، آقای خاتمی در این دیدار ضمن دلجویی از آقای کروبی از "سوابق انقلابی" او تمجید کرد. عبدالله نوری، نخستین وزیر کشور دولت محمد خاتمی نیز از دیگر افرادی است که از حمله به آقای کروبی اظهار تاسف کرده است. آقای کروبی هنگامی که سیزدهم آبان برای شرکت در تظاهرات مخالفان دولت به همراه گروهی از مردم به سوی میدان هفت تیر تهران حرکت می کرد، مورد حمله قرار گرفت. این اقدام به جراحت محافظان آقای کروبی و مردمی که اطراف او جمع شده بودند، منتهی شد.

آقای کروبی، که به دلیل اصرار بر پیگیری اتهامات بدرفتاری و تجاوز به بازداشت شدگان وقایع پس از انتخابات هدف انتقاد شدید طرفداران دولت بوده، پیش از این نیز در جریان حضور در مجامع عمومی هدف حمله قرار گرفته بود.

مطالب مرتبط