اعتراض دانشجویان به حضور صفار هرندی این بار در دانشگاه گیلان

حسین صفار هرندی
Image caption دانشجویان حداقل سه دانشگاه در هفته های اخیر به آقای هرندی اعتراض کرده اند

بار دیگر با حضور حسین صفار هرندی وزیر ارشاد سابق دولت محمود احمدی نژاد در یک دانشگاه دولتی، دانشجویان با شعارهای اعتراضی در جلسه سخنرانی وی حضور یافته اند.

آقای هرندی بعد از ظهر یکشنبه در تالار حکمت دانشگاه گیلان در شهر رشت سخنرانی داشت که با شعارهای اعتراضی از جمله "ننگ ما، ننگ ما، وزیر فرهنگ ما" و "دیکتاتور بیچاره، جنبش ادامه داره" روبرو شد.

بنابه برخی گزارش ها درهای سالن محل سخنرانی یک ساعت پس از شروع جلسه به روی دانشجویان معترض که پشت در تجمع کرده بودند گشوده شد.

به گزارش خبرگزاری فارس آقای هرندی در واکنش به شعارهای دانشجویان آنها را "خشونت طلب" خواند و گفت: "آیا فریاد 13 میلیون نفر می تواند صدای 24 میلیون جمعیت را خاموش کند."

این اشاره ای به آرایی است که وزارت کشور ایران می گوید میرحسین موسوی و محمودی احمدی نژاد در انتخابات آورده اند و با تردید گروه های بزرگی از رای دهندگان مواجه شد.

به گزارش خبرگزاری فارس در این جلسه، دانشجویان مخالف همچنین به فیلمبرداری از آنها اعتراض کردند.

آقای هرندی در مورد تظاهرات مخالفان در 13 آبان گفت: "چرا این جریان سیاسی پس از انتخابات که صدها هزار نفر در خیابان های تهران بیرون ریختند، در 13 آبان 3 هزار نفر بیشتر نبودند."

مخالفان می گویند که در این روز فقط در دانشگاه تهران سه هزار دانشجو تظاهرات کردند.

پلیس ضدشورش و نیروهای لباس شخصی در روز 13 آبان با حضور سنگین در مرکز تهران مانع از تجمع گسترده مخالفان در یک نقطه شدند اما گزارش ها حاکی از پخش شدن تظاهرات به بخش های مختلف پایتخت از جمله میدان ولیعصر، میدان هفت تیر، حوالی پل سید خندان و بلوار کشاورز بود. بسیاری از شهرهای دیگر نیز شاهد اعتراضات در این روز بود.

دولت ایران پس از انتخابات جنجالی خرداد ماه فعالیت رسانه های خارجی در این کشور را به شدت محدود کرده و تهیه گزارش از اعتراضات دشوار است، اما ناظران در بخش انگلیسی بی بی سی شمار تظاهرکنندگان مخالف در 13 آبان را ده ها هزار یا شاید صدها هزار نفر برآورد می کنند.

آقای هرندی که از چهره های تندرو جناح محافظه کار ایران به شمار می آید پیش از این از جمله در دانشگاه های خواجه نصیرالدین طوسی و دانشگاه تهران نیز با اعتراضات مشابه دانشجویان روبرو شده بود.

مطالب مرتبط