مهدی کروبی :" حکومت ایران سردر گم است"

مهدی کروبی

مهدی کروبی از رهبران اعتراضات پس از انتخابات با اشاره به رفتار دوگانه دولت ایران در ارتباط با برنامه هسته ای و رابطه با آمریکا گفته است که حکومت ایران دچار سردرگمی است.

آقای کروبی همچنین به کاربرد خشونت آمیز با تجمعات اعتراضی مردم در روز 13 آبان را مورد انتقاد قرار داده و غیر لازم خوانده است.

آقای کروبی در یک پیام ویدیویی که در شبکه های اجتماعی اینترنت منتشر شده مشاهدات خود از تجمعات اعتراضی روز 13 آبان را شرح داده است.

آقای کروبی گفته است که دولت ایران از سویی تلاش می کند تا باب رابطه با آمریکا و گفت و گو در باره برنامه هسته ای را باز کند و از سویی روز دیگر آن را به هم می زند.

آقای کروبی همچنین گفته است که "منافع ملت ایران نمی تواند هرروز دستخوش تغییرات ناشی از تحلیل هایی باشد که مردم از آن بی خبر هستند."

آقای کروبی با اشاره به دوگانگی در رفتار حکومت گفته است که این رفتار دوگانه باعث بی اعتمادی مردم به حکومت می شود و "حق شان هم هست که اعتماد نکنند."

سخنان آقای کروبی اشاره ای است به تلاش های دولت محمود احمدی نژاد رییس جمهوری ایران برای گشودن باب گفت و گو و مغایرت آن با سخنان آیت الله علی خامنه ای که تلاش های آمریکا برای تغییر روابط با ایران را در روز 12 آبان فریبکارانه خواند.

آقای کروبی گفته است که با حضور در تجمعات اعتراضی روز 13 آبان شاهد برخورد پلیس بوده که آقای کروبی آن را " بسیار خشن توصیف کرده است."

آقای کروبی همچنین برخورد خشن ماموران انتظامی با زنان را " زشت و بد " نامیده است.

بنا به گفته آقای کروبی نیروی پلیس به پاسداران محافظ آقای کروبی حمله کرده و آن ها را مجروح کرده اند.

آقای کروبی گفته است که این پرسش وجود دارد که" آیا این خشونت لازم بود."

مطالب مرتبط