علی لاریجانی:فضای سیاسی ایران نیازمند آرامش است

علی لاریجانی
Image caption علی لاریجانی خواهان برقراری آرامش در کشور شده است

علی لاریجانی، رئیس مجلس ایران از آنچه گسترش تخریب شخصیت های برجسته نظام خوانده انتقاد کرده و خواهان آرامش در کشور شده است.

رئیس مجلس ایران گفت باید آرامش برقرار شود تا به منافع ملی کشور آسیبی وارد نشود.

آقای لاریجانی که در مراسم اختتامیه دومین دوره جوایز ادبی جلال آل احمد سخن می گفت از "تهمت و تحقیر" اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجلس خبرگان رهبری انتقاد کرده و این سئوال را مطرح کرده که این اقدامات با چه انگیزه ای انجام شده و چه فایده ای داشته است.

اکبر هاشمی رفسنجانی و برخی از اعضای خانواده او در جریان مناظره های انتخاباتی و در جریان نا آرامی پس از انتخابات، هدف انتقادهای تند از سوی محمود احمدی نژاد و طرفداران او قرار داشته اند.

رسانه ها و برخی سیاستمداران هوادار محمود احمدی نژاد همچنین خواهان برخورد قضایی با فرزندان آقای رفسنجانی شده اند.

رئیس مجلس ایران آقای رفسنجانی را بخشی از تاریخ انقلاب خوانده و گفته است اگر درباره خانواده او حرفی هست، باید از مسیر قانونی دنبال شود.

آقای لاریجانی همچنین از تخریب محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور ایران انتقاد کرده و گفته است برخی انتقادهای مطرح شده به سیاست های آقای احمدی نژاد، دارای بغض است.

آقای لاریجانی با بیان این که انتخاباتی که برگزار شد، بی نقص نبود، تاکید کرده است که ایران در مقطع فعلی، بیش از هر زمان دیگری به وحدت نیازمند است. او از ادامه اعتراض کاندیداهای معترض به نتیجه انتخابات انتقاد کرده و گفته است روش های آنها به عزت ایران لطمه وارد می کند.

میرحسین موسوی و مهدی کروبی به نتایج انتخابات و برخوردهای صورت گرفته پس از انتخابات معترض هستند. در جریان ناآرامی هایی که پس از انتخابات اخیر ریاست جمهوری اتفاق افتاد، تعدادی از مشاوران و نزدیکان این دو، بازداشت و زندانی شدند.

در جریان این ناآرامی ها، دهها نفر کشته شدند و هزاران نفر از معترضان نیز توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

اعتراض مخالفان هنوز ادامه دارد. در سیزده آبان امسال، مخالفان دولت در نقاط مختلف شهر تهران و همچنین شمار دیگری از شهرهای ایران دست به تظاهرات زدند که گروهی از آنها بازداشت شدند.

مطالب مرتبط