تظاهرات 'نیروهای بسیج' در برابر اقامتگاه مهدی کروبی در قم

حمله به مهدی کروبی در نمایشگاه مطبوعات
Image caption کروبی در چند مورد هدف حمله طرفداران دولت قرار گرفته است

نیروهای بسیج در برابر محل اقامت مهدی کروبی، دبیرکل حزب اعتماد ملی، در شهر قم دست به تظاهرات زدند.

روز پنجشنبه، 26 نوامبر (5 آذر)، وبسایت تغییر، متعلق به حزب اعتماد ملی که خبرها و دیدگاه های مهدی کروبی، دبیرکل حزب را هم منعکس می کند، گزارش کرد که شب قبل، جمعی از افراد بسیج در برابر اقامتگاه آقای کروبی در شهر قم اجتماع کردند و به دادن شعار پرداختند.

این گزارش با عنوان "حمله بسیج به محل اقامت آقای کروبی در شهر قم" چاپ شده و در آن آمده است که مهدی کروبی برای ملاقات با بازماندگان آیت الله قاضی، نماینده آیت الله خمینی در استان لرستان که با تازگی درگذشته است، به شهر قم سفر کرده بود.

براساس این گزارش، تجمع نفرات بسیج پس مراجعه مهدی کروبی از ملاقات با خانواده آیت الله قاضی و سپس دیدار با آیت الله محفوظی، یکی دیگر از روحانیون مقیم قم و گفتگو در باره حوادث بعد از انتخابات و وضعیت اقتصادی کشور، روی داد.

سایت تغییر می افزاید که اگرچه در جریان بازگشت آقای کروبی به محل اقامت خود، ماموران انتظامی و امنیتی شهر قم با محافظان او همکاری کردند و حادثه ای روی نداد، اما در ساعت یک بامداد، بیش از شصت موتور سوار "تحت لوای نیروهای بسیجی" در برابر در ورودی این محل تجمع کردند.

این افراد برای چند ساعت در این محل حضور داشند و به دادن شعارهایی مانند "مرگ بر منافق" و "مرگ بر ضد ولایت فقیه" پرداختند.

سایت تغییر می نویسد که حضور این افراد و شعارهای آنان باعث "ترس و وحشت مردم عادی و همسایگان شد."

این گزارش می افزاید که تجمع کنندگان بالاخره به دلیل سرما و با دخالت نیروهای انتظامی و امنیتی محل را ترک کردند.

سایت تغییر در این گزارش یادآور شده است که تجمع در برابر محل اقامت آقای کروبی در قم در سی امین سالگرد تاسیس بسیج صورت گرفته و این اقدام را تقبیح کرده است.

مهدی کروبی یکی از دو نامزد اصلاح طلب در انتخابات بحث برانگیز دهمین دوره ریاست جمهوری بود و مانند میرحسین موسوی، دیگر نامزد اصلاح طلب، نتیجه اعلام شده انتخابات را نپذیرفته و آن را حاصل تقلب گسترده به نفع محمود احمدی نژاد دانسته است.

آقای کروبی همچنین مسئولیت پیگیری برخورد خشونت آمیز نیروهای دولتی با معترضان به نتیجه انتخابات، به خصوص گزارش های مربوط به شکنجه، قتل و تجاوز به بازداشت شدگان را برعهده گرفته و همچنان خواستار رسیدگی بی طرفانه به این گزارش ها بوده است.

پافشاری آقای کروبی در این زمینه باعث خشم طرفداران دولت و برخی مقامات و متصدیان نهادهای حکومتی شده که بعضی از آنان حتی خواستار بازداشت و محاکمه او شده اند.

با وجود این، وی تاکید داشته است که به هیچ عنوان از پیگیری آنچه که تخلفات مقامات و ماموران دولتی می داند صرفنظر نخواهد کرد و نگران تبعات اقدامات خود نیست.

مهدی کروبی در چند تجمع معترضان که در کنار مراسم دولتی برگزار شد حضور داشته و در مواردی هدف تهاجم طرفداران و نیروهای دولتی قرار گرفته و آسیب دیده است.

مطالب مرتبط