محدودیت های تازه ایران برای تردد خودروهای فرسوده

خودروی فرسوده
Image caption برنامه از رده خارج کردن خودروها فرسوده موفقیت آمیز نبوده است

دولت ایران اعلام کرده خودروهای ساخته شده مربوط به سالهای قبل از سال 1357 باید تا پایان سال از رده خارج شوند و گرنه پلیس جلوی تردد آنها را خواهد گرفت.

بر اساس تصمیم جدید، کارت سوخت این خودروها باطل می شود و کمک های بلاعوض دولت به صاحبان این خودروها هم برای از رده خارج کردن، متوقف می شود.

در حال حاضر در ازای از رده خارج کردن خودروهای فرسوده، دولت مبالغی به عنوان کمک بلاعوض به صاحبان این خودروها می پردازد و اگر صاحبان خودروها بخواهند به جای خودروی فرسوده، خودروی نو بگیرند، وامهایی نیز در اختیارشان قرار می گیرد.

حسین هاشمی معاون ستاد نوسازی حمل و نقل سوخت گفته است که برای از رده خارج کردن خودروهای مدل 1352 به پائین یک میلیون تومان، خودروهای مدل 1353 تا 1357 یک میلیون و دویست هزار تومان و خودروهای مدل 1358 تا 1362 یک میلیون و چهارصد هزار تومان پرداخت می شود.

البته دولت ایران سن خودروی فرسوده را 25 سال در نظر گرفته و اعلام کرده تمام خودروهای تولیدی قبل از سال 1362 باید از رده خارج شوند.

اما چون برنامه های قبلی از رده خارج کردن خودرو مربوط سالهای قبل از انقلاب سال 1357 بوده بنابر این سعی شده تا سال 1390 به این صاحبان این خودروها مهلت داده شود.

با این حال محدودیت هایی نیز برای این دسته از خودروها در نظر گرفته شده است و اگر صاحبان این خودروها تا پایان امسال برای از رده خارج کردن خودروهایشان مراجعه کنند به آنها یک میلیون و 400 هزار تومان کمک بلاعوض داده می شود.

دولت می گوید اگر این گروه از صاحبان خودروها امسال برای برای از رده خارج کردن خودروها اقدام نکنند از سال آینده کمک بلاعوض کمتری دریافت خواهند کرد.

برنامه ای نه چندان موفق

از حدود هشت سال پیش برنامه های متعددی برای از رده خارج کردن خودروهای فرسوده در ایران اجرا شده اما گزارشها نشان می دهد که این برنامه ها چندان موفقیت آمیز نبوده است.

Image caption اگر ایران بتواند خودروهای فرسوده را از رده خارج کند می تواند آلودگی هوا و مصرف بنزین را کاهش دهد

برنامه هایی نظیر از رده خارج کردن خودروی پیکان از سوی شرکت سازنده اش ایران خودرو، ممنوع شدن خرید و فروش خودروهای فرسوده و بعد از آن برنامه منسجم دولت محمد خاتمی در قالب برنامه چهارم توسعه برای از رده خارج کردن خودروهای فرسوده نمونه هایی از این دست است.

در دولت محمود احمدی نژاد نیز همان برنامه از رده خارج کردن خودروها ادامه یافت اما گزارشها ستاد حمل و نقل و مدیریت سوخت ایران نشان می دهد که تاکنون 611 هزار خودروی فرسوده در این مدت از رده خارج شده است.

بنابر گزارش ستاد حمل و نقل و مدیریت سوخت تا سال 1390 خورشیدی باید یک و نیم میلیون خودروی فرسوده دیگر از رده خارج شود.

از نظر دولت، خودروهای سواری با 25 سال، خودرهای دولتی 15 سال، تاکسی ها 10 سال، مینی بوس 15 سال، اتوبوس شهری 10 سال، اتوبوس برون شهری 15 سال، کامیون 25 سال، وانت 15 سال، موتور سیکلت 10 سن، خودروی فرسوده به حساب می آیند.

بر اساس برنامه چهارم توسعه که امسال آخرین سال اجرای آن است قرار بود حدود دو میلیون خودروی فرسوده در طول یک برنامه پنج ساله از رده خارج شود اما گزارشها نشان می دهد که حدود یک چهارم این برنامه عملی شده است.

بر اساس برنامه چهارم توسعه دولت موظف شده بود از سال ۸۴ تا سال ۸۸ به ترتيب سالانه دويست هزار، سيصد هزار، چهارصد هزار، پانصد هزار و ششصد هزار دستگاه خودروی فرسوده را از رده خارج کند.

اما در چند سال اول اجرای این طرح تعداد محدودی خودروی فرسوده از رده خارج شد و اکنون در ماههای پایانی برنامه چهارم توسعه، دولت ناچار شده برنامه هایش را برای یک برنامه توسعه دیگر متمرکز کند به امید این که بتواند در این مدت خود را از شر خودروهای کهنه و فرسوده خلاص کند.

خودروهایی که سوخت زیادی مصرف می کنند و یکی از عوامل اصلی آلودگی به حساب می آیند.

خودروهای فرسوده دو برابر بيشتر از حد استاندارد بنزين مصرف می کنند و اين برای ايران که يک سوم از 67 ميليون ليتر بنزين مصرفی خود را از خارج تأمين می کند، مشکلی مضاعف است.

کارشناسان می گویند که اگر دولت در پنج سال گذشته خودروهای فرسوده را از رده خارج می کرد هم می توانست تا حدودی جلوی آلودگی هوای شهرهای بزرگ را بگیرد و هم از مصرف بنزین بکاهد.

مطالب مرتبط