فیفا تغییر مقررات داوری در بازیهای جام جهانی را بررسی می کند

تیری آنری
Image caption گلی که تیری آنری در دیدار با ایرلند با خطای هند به ثمر رساند موجب حذف این تیم از رقابتهای جام جهانی شد

فیفا، فدراسیون بین المللی فوتبال روز دوم ماه دسامبر درباره به کارگیری تکنولوژی جدید ضبط ویدیویی و یا حضور داور اضافه در بازی های سال آینده جام جهانی تصمیم گیری کرد.

خطای هند تیری آنری در دیدار فرانسه و هلند که منجر به حذف ایرلند از مسابقات انتخابی جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی شد، انگیزه برگزاری این جلسه اضطراری در کیپ تاون بود.

مارتین هانسون داور دیدار فرانسه و ایرلند با نگرفتن خطای هند تیری آنری که میلیون ها بیننده تلویزیونی آن را به وضوح مشاهده کردند، موجب شد گل تساوی تیری آنری پذیرفته و ایرلند از رقابت های انتخابی جام جهانی حذف شود.

فیفا هم اکنون به دنبال یافتن راهی برای جلوگیری از اتفاقات و خطاهایی از این دست است.استفاده از دوربین های متعدد تلویزیونی دور زمین، به کارگیری یک داور اضافه و استفاده از یک مانیتور تلویزیونی توسط داور چهارم از جمله گزینه هایی است که امروز مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

استفاده از تکنولوژی ویدئو یا داور بیشتر در مسابقات جام جهانی سال آینده، هر کدام طرفداران و منتقدان خود را دارد.

ژرارد اولیه، مدیر فنی تیم ملی فرانسه استفاده از دوربین دورتادور زمین را عملی نمی داند اما دیوید دین، نایب رییس سابق اتحادیه فوتبال انگلستان که از تصمیم گیرندگان جلسه امروز است، از طرفداران سرسخت استفاده از تکنولوژی ویدیویی است.

فیفا تا کنون بارها به دلایلی چون "کوتاهی در کمک به داوران و ارتقای سطح داوری" مورد انتقاد دست اندرکاران فوتبال قرار گرفته است.

مطالب مرتبط