کلمه: موسوی از دفتر کار خود خارج شد

میرحسین موسوی
Image caption آقای موسوی در جمع موتورسواران بسیجی حاضر شده و با آنان گفت و گو کرده است

سایت کلمه که خبرهای رسمی میرحسین موسوی را منتشر می کند، گزارش کرده است که با متفرق شدن موتورسواران لباس شخصی از اطراف فرهنگستان هنر، آقای موسوی توانسته از دفتر خود خارج شود.

این سایت پیش تر نوشته بود که گروهی از افراد لباس شخصی جلوی دفتر فرهنگستان هنر، دفتر کار میرحسین موسوی تجمع کرده و مانع از خروج او از محل کارش شده بودند.

همزمان، شاهدان عینی به بی بی سی گفته اند که درگیری هایی نیز بین دانشجویان دانشگاه تهران و نیروهای لباس شخصی رخ داده است؛ ظاهرا این دانشجویان در اعتراض به نحوه برخورد لباس شخصی ها در روز ۱۶ آذر، قصد برگزاری تجمعی در دانشکده فنی دانشگاه تهران را داشتند.

به گفته شاهدان، مأموران لباس شخصی برای برخورد با دانشجویان از باتوم استفاده کرده اند.

گفته می شود که سربازان یگاه ویژه نیروی انتظامی در میدان ولی عصر و چهار راه ولی عصر تهران مستقر شده اند.

سایت کلمه پیش تر نوشته بود که یک گروه ۳۰ - ۴۰ نفری از "لباس شخصی های موتورسوار" که از بعد از ظهر روز گذشته (دوشنبه ۱۶ آذر) در اطراف فرهنگستان حضور داشتند، صبح امروز (سه شنبه) مانع از خروج آقای موسوی از دفتر کارش شده بودند.

به گزارش کلمه، زمانی که آقای موسوی قصد خروج از فرهنگستان را داشت، لباس شخصی های موتورسوار با سر دادن شعارهایی علیه وی، مانع از خروجش از فرهنگستان هنر شده بودند.

بنا بر این گزارش، آقای موسوی از ماشین پیاده شد و به سمت موتورسواران رفت و خطاب به آنها گفت: "مأموریت خود را انجام دهید، من را بکشید، بزنید، تهدید کنید".

اما خبرنگار کلمه در باره علت اقدام موتورسواران از قول یکی از آنها نوشته بود: "ما مأمور هستیم که جلوی تردد موسوی را بگیریم".

سایت خبرآنلاین، کمی بعد نوشت که برخی از حاضران در محل، نقاب زده بودند و پلیس امنیت نیز در محل حضور یافت.

بنابر گزارش ها، اطراف میدان انقلاب و دانشگاه تهران نیز نیروهای امنیتی حضور گسترده ای دارند.

همزمان، غلامحسین محسنی اژه ای دادستان کل کشور در باره شکایت تعدادی از نمایندگان مدافع دولت از آقای موسوی گفته است: "این شکایت در نوبت اول به دست ما رسید و در نوبت دوم نرسید اما همان موارد که باعث اعتراض استاتید دانشگاه بوده و نیز مواردی که در خصوص حقوق عامه است را به دادستانی تهران فرستاده ایم که امیدواریم پیگیری شود".

حادثه برای زهرا رهنورد در روز دانشجو

سایت کلمه همچنین نوشته است که زهرا رهنورد (همسر آقای موسوی) هم روز دوشنبه ۱۶ آذر با گاز فلفل مورد حمله قرار گرفته است.

بر اساس گزارش این سایت، خانم رهنورد که استاد دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران است، حدود ساعت ۱۱ صبح روز دوشنبه در محوطه این دانشگاه با گروهی از زنان که او را تعقیب می کردند درگیری لفظی پیدا کرده است.

به گزارش کلمه، این زنان "خود را بسیجی معرفی می کردند" و می گفتند که قصد آنها "محافظت" از خانم رهنورد است.

این گزارش می افزاید که ساعتی بعد که خانم رهنورد "با دخالت حراست دانشگاه" توانست از محوطه دانشگاه خارج شود، در خیابان وصال و در حالی که سوار بر اتوموبیل حراست دانشگاه بود، با گاز فلفل و از فاصله ۲۵ سانتی متری مورد حمله قرار گرفت و موقتا از نظر تنفس و بینایی دچار مشکل شد.

مطالب مرتبط