رئیس قوه قضائیه: نهادهای اطلاعاتی در کار قضا دخالت نکنند

صادق لاریجانی
Image caption صادق لاریجانی برادر علی لاریجانی مجلس ایران است

صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه ایران از نهادهای اطلاعاتی خواسته است که در امور قضایی کشور دخالتی نکنند، اما به قوه قضائیه در مبارزه با فساد کمک کنند.

به گزارش خبرگزاری کار (ایلنا)، صادق لاریجانی بر نقش نهادهای اطلاعاتی در مبارزه با فساد مالی- اداری تاکید کرده و گفته است: "انشاءالله دستگاه‌های اطلاعاتی در این زمینه به ما کمک کنند اما از آن ها می‌خواهیم در کار قضا نیز دخالت نکنند. تا قوه قضائیه با استقلال و توان به وظیفه خود عمل کند.

رئیس قوه قضائیه ایران این اظهارات را روز چهارشنبه (9 دسامبر) در کنفرانس "ارتقای سلامت نظام اداری کشور و مبارزه با فساد" بیان کرد.

این مقام ارشد جمهوری اسلامی گفت: "چند سال پیش آقاي احمدی‌نژاد گفت ”به کمک مردم و دستگاه‌ها دست چپاولگران را کوتاه خواهیم کرد“ من در اینجا اعلام می‌کنم که قوه قضائیه در این امر مصمم بوده و در خدمت شما هستیم."

صادق لاریجانی در عین حال تاکید کرده است که بدون دستگاه‌های اطلاعاتی، دستگاه‌های نظارتی نمی‌توانند کارایی مناسبی داشته باشند.

این مقام ارشد ایران همچنین مشکل نبود سلامت و وجود فساد را از مشکلات کشورش دانسته و تاکید کرده است که این معضل مختص به قوه خاصی در حکومت نیست.

مطالب مرتبط