برادر کیانوش آسا بازداشت شد

کیانوش آسا
Image caption کیانوش آسا دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی پتروشیمی بود

کامران آسا، برادر کیانوش آسا از کشته شدگان وقایع بعد از انتخابات ریاست جمهوری ایران که به دعوت دانشجویان دانشگاه علم و صنعت تهران در روز دانشجو به این دانشگاه رفته بود، بازداشت شده است.

خواهر کامران آسا در گفتگو با بی بی سی فارسی، ضمن تایید بازداشت برادرش از وضع کنونی او ابراز بی اطلاعی کرد.

به گفته خانم آسا، کامران به دعوت دانشجویان دانشگاه علم و صنعت که محل تحصیل بردارش کیانوش آسا بود، برای شرکت در مراسم روز دانشجو در شانزدهم آذر به این دانشگاه رفته بود که هنگام ورود به آن بازداشت می شود.

کیانوش آسا، دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی پتروشیمی پس از شرکت در راهپیمایی معترضان به نتیجه انتخابات در میدان آزادی در بیست و پنجم خرداد مفقود شد و جسدش پس از حدود ده روز به وسیله پزشکی قانونی به خانواده اش تحویل داده شد.

خانم آسا با بی اطلاعی از وضع کامران آسا گفت یکی از دوستان کامران که به همراه او بازداشت و سپس آزاد شده است، احتمال می دهد او را به زندان اوین منتقل کرده باشند.

او با اشاره به این که کامران در روز دانشجو با یک سبد گل و متنی که درباره شخصیت علمی و اجتماعی کیانوش تهیه کرده بود، به دانشگاه علم و صنعت رفت که بازداشت شد.

خانم آسا گفت: "کامران چه خواسته، چه گفته، به جز این که به عنوان نماینده خانواده کیانوش که دانشجوی آن دانشگاه بود، به آنجا رفته؟"

او ادامه داد: "ما شش ماه است زندگی نداریم. تا کی باید وضع ما این گونه ادامه پیدا کند؟"

کامران آسا به تازگی به همراه مادرش، فاطمه فلاح، نامه ای سرگشاده خطاب به رئیس قوه قضائیه منتشر کردند و خواستار مشخص شدن علت مرگ کیانوش شدند.

به نوشته خانواده آسا، شاهدان عینی گفته اند که کیانوش را در حالی دیده اند که در اثر اصابت "تنها یک گلوله به پهلویش" زخمی شده بود، اما به هنگام مشاهده جسد او در پزشکی قانونی ، اثر اصابت گلوله دیگری هم بر گردن او دیده شده که معلوم نیست چه زمانی و توسط چه کسی به او شلیک شده است.

مادر و برادر آقای آسا در نامه سرگشاده خود نوشته اند که بر اساس اعلام پزشکی قانونی، جسد آقای آسا چهار روز بعد از حادثه ۲۵ خرداد به پزشکی قانونی تحویل داده شده و آنها می خواهند بدانند در این چهار روز چه بر سر او آمده است.

مطالب مرتبط