بارش شدید برف مناطق گسترده ای از شرق آمریکا را سفیدپوش کرد

برف در واشنگتن
Image caption گستردگی بارش برف در واشنگتن از سال ۲۰۰۳ بی سابقه بوده است

بارش شدید برف مناطق گسترده ای از شرق آمریکا را سفیدپوش کرده و حداقل پنج تن در اثر سوانح رانندگی جان خود را از دست داده اند.

بارش بیشتر از سی سانتیمتر برف در واشنگتن و مناطق اطراف آن فعالیت فرودگاه های پایتخت آمریکا و شهر بالتیمور در نزدیکی آن را مختل کرده است.

در بعضی از شهرها اعلام وضع اضطراری شده و از شهروندان خواسته شده تا حد امکان از خانه های خود خارج نشوند.

پیشبینی می شود با ادامه بارش برف در شهرهای واشنگتن و بالتیمور در شنبه شب، حدود پنجاه سانتیمتر دیگر برف بر روی زمین بنشیند. کارشناسان هواشناسی همچنین از احتمال وزش بادهایی با سرعت ۶۴ کیلومتر در ساعت خبر داده اند.

بارش برف در واشنگتن در شش سال گذشته بی سابقه بوده است و آدریان فنتی، شهردار پایتخت آمریکا از ساکنان این شهر خواسته تا حد امکان از تردد در خیابان ها خودداری کنند.

خدمات متروی شهری در بعضی از ایستگاه های واشنگتن نیز از بعدازظهر شنبه متوقف شده است.

حرکت قطارهای مسافربری از ایستگاه مرکزی شهر واشنگتن نیز با تاخیر انجام می شود و صدها مسافر در این ایستگاه سرگردان هستند.

بارش شدید برف در پایگاه هوایی اندروز در ایالت مریلند نیز باعث شد تا ماشین های برف روب پیش از فرود هواپیمای باراک اوباما که از اجلاس تغییر اقلیم در دانمارک باز می گشت، چندین بار باند فرودگاه را تمیز کنند.

بدی وضع جوی باعث شد تا برخلاف همیشه به جای هلیکوپتر از خودرو برای انتقال آقای اوباما از این پایگاه به کاخ سفید استفاده شود.

از سوی دیگر، مسدود شدن جاده های ایالت ویرجینیا به علت برف شدید سرگردانی صدها راننده را به همراه داشته است و گارد ملی با استفاده از خودروهای نظامی این افراد را به پناهگاه های موقت انتقال داده است.

اداره هواشناسی آمریکا پیشبینی می کند با ادامه حرکت توده هوای سرد از سمت خلیج مکزیک به طرف شمال آمریکا، توفان در روز یکشنبه به ایالت ماساچوست برسد.

پیشبینی می شود بارش شدید برف در طول فاصله ایالت های کارولینای شمالی تا نیویورک ادامه داشته باشد و در شهرهایی مانند بالتیمور و فیلادلفیا بیشتر از سی سانتیمتر دیگر برف بر روی زمین بنشیند.

مطالب مرتبط