جامعه اسلامی دانشجویان:آقای احمدی نژاد متوجه نفاق نیستید

سعید مرتضوی
Image caption جامعه اسلامی دانشجویان به شکل گیری جریان نفاق در اطراف آقای احمدی نژاد هشدار داده است

جامعه اسلامی دانشجویان در نامه ای به محمود احمدی نژاد به انتخاب سعید مرتضوی دادستان سابق تهران به ریاست ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اعتراض کرده است.

جامعه اسلامی دانشجویان که از تشکل های اصولگرا به حساب می آید در نامه خود در باره انتخاب آقای مرتضوی به ریاست ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز می نویسد:"چطور ممکن است کسی که هنوز به عنوان متهم اول حادثه کهریزک شناخته می شود توسط شما حکم بگیرد."

در جریان وقایع بعد از انتخابات ریاست جمهوری گروهی از معترضان به بازداشتگاه کهریزک در جنوب تهران منتقل شدند و در جریان بدرفتاری ماموران، بنابر گزارش سازمان قضایی نیروهای مسلح سه نفر کشته شدند.

در گزارش سازمان قضایی نیروهای مسلح هیچ اشاره ای به اتهام آقای مرتضوی دادستان وقت تهران نشده است اما برخی گزارشها نشان می دهد که آقای مرتضوی دستور انتقال بازداشت شدگان به کهریزک را داده است و بعدها نیز این مقام قضایی در پی پیغامی که سعید جلیلی دبیر شورای عالی امنیت ملی از طرف آیت الله علی خامنه ای در باره این بازداشتگاه می آورد، دستور انتقال بازداشتی های کهریزک به زندان اوین را داده است.

آقای مرتضوی نیز بعد از آشکار شدن دستور آیت الله خامنه ای برای تعطیلی بازداشتگاه کهریزک و کشته شدن برخی از افراد در کهریزک گفته بود که این افراد دارای بیماری مننژیت بوده اند. در گزارش سازمان قضایی یکی از اتهامات افراد متهم، مشارکت در گزارش خلاف واقع در خصوص علت و نحوه درگذشت سه نفر از بازداشت شدگان اعلام کرده است.

بعد از انتشار گزارشهایی در باره ضرب و شتم بازداشت شدگان و مرگ چند نفر در بازداشتگاه کهریزک، برخی مقام های دولتی و قضایی عامل مرگ این افراد را بیماری مننژیت اعلام کرده بودند اما سازمان قضایی نیروهای مسلح از قول پزشکی قانونی، مرگ به دلیل ابتلا به بیماری مننژیت را رد کرده و علت مرگ این افراد را "صدمات وارده" ناشی از ضرب و جرح اعلام کرده است.

بنابر گزارش سازمان قضایی نیروهای مسلح، محسن روح الامینی، امیر جوادی فر و محمد کامرانی که در جریان اعتراضات بعد از انتخابات دستگیر و به کهریزک منتقل شده بودند، به دلیل "ضرب و جرح" ماموران و "مجموعا صدمات وارده" کشته شده اند.

جامعه اسلامی دانشجویان در "صلاحیت" آقای مرتضوی "تردید" کرده و از آقای احمدی نژاد پرسیده: "آیا گزارش تحقیق و تفحص از قوه قضائیه را مطالعه نکرده اید؟"

بنابر اطلاعیه جامعه اسلامی دانشجویان، در گزارش تحقیق و تفحص از قوه قضائیه "اتهاماتی" علیه آقای مرتضوی مطرح شده است که "داشتن حتی یکی از آنها، شخص را در ورود به دولت نهم (دولت قبلی آقای احمدی نژاد) بامشکل جدی رو به رو می کرد؛ چطور در دولت دهم (دولت فعلی) اینها نادیده گرفته می شود؟"

این تشکل دانشجویی اصولگرا که در انتخابات ریاست جمهوری از حامیان آقای احمدی نژاد بود، می نویسد که در اطراف شما "نفاق به شکل بسیار پیچیده ای" در اطراف شما وجود دارد که "متاسفانه متوجه آن نیستید."

مطالب مرتبط