واکنش دانشگاهیان به درگذشت آیت‌الله منتظری

دانشگاه شریف
Image caption دانشجویان دانشگاه شریف برای آیت الله منتظری عزاداری می‌کنند

دانشجویان مخالف دولت ایران در پی درگذشت آیت الله حسینعلی منتظری، سرشناس ترین روحانی منتقد رهبران جمهوری اسلامی، واکنش هایی نشان داده اند.

گزارش ها از ایران حاکی است که در پی انتشار خبر درگذشت آقای منتظری، کلاس های درس دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی تهران تعطیل شد و دانشجویان در دانشگاه های مختلف، از جمله دانشگاه علم و صنعت ایران و دانشگاه صنعتی شریف به عزاداری و سر دادن شعار پرداختند.

در متنی که به عنوان اطلاعیه جمعی از اساتید و اعضای هیأت علمی دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی در برخی منابع خبری منتشر شده، آمده است که کلاس های این گروه از استادان بعد از ظهر روز یکشنبه "برای گرامی داشت این عالم فرهیخته و خوشنام" تعطیل است.

برخی گزارش ها از نصب تصاویر آیت الله منتظری توسط دانشجویان در این دانشگاه و چند دانشگاه دیگر تهران حکایت دارد.

یکی از دانشجویان دانشگاه تهران به بی بی سی فارسی گفت که گروهی از دانشجویان بسیجی این دانشگاه در واکنش به ابراز علاقه دانشجویان مخالف دولت به آیت الله منتظری، متن نامه منسوب به آیت الله خمینی را که در آن آقای منتظری از قائم مقامی رهبری عزل شده است را تکثیر و در دانشگاه پخش کرده اند.

شاهد عینی دیگری گفت که سردر دفاتر انجمن های اسلامی در داخل دانشگاه تهران با پارچه های سیاه پوشیده شده و صدای قرآن پخش می شود.

بعضی از ویدیوهای منتشر شده در یوتیوب هم دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف را نشان می دهد که به عزای آیت الله منتظری نشسته اند.

در این سایت اینترنتی همچنین ویدیوهایی از دانشگاه علم و صنعت ایران منتشر شده است که تجمع دانشجویان این دانشگاه را به مناسبت درگذشت آقای منتظری نشان می دهد.

در این ویدیوها شعارهایی مانند "منتظری زنده است، مرجع پاینده است" و "عزا عزا است امروز، روز عزا است امروز؛ ملت سبز ایران صاحب عزا است امروز" شنیده می شود.

مطالب مرتبط