مخالفت مرکز پژوهشهای مجلس با انتقال مدیریت مترو به دولت

مجلس
Image caption مرکز پژوهشهای مجلس می گوید که دولت نمی تواند بر اساس قانون مدیریت مترو را در اختیار بگیرد

مرکز پژوهشهای مجلس ایران طرح محمود احمدی نژاد برای در اختیار گرفتن مترو تهران را خلاف قانون دانسته و اعلام کرده که تغییر مدیریت متروی تهران باید به تصویب مجلس برسد.

در گزارش مرکز وابسته به مجلس با عنوان "وابستگی متروی تهران به شهرداری یا دولت"، تاکید شده که ساخت مترو در شهرهایی مثل اصفهان، مشهد، شیراز، تبریز و کرج بر عهده استانداری ها و تحت نظارت دولت است اما این پروژه های "در سالهای اخیر موفقیت خاصی نداشته و عملا به بهره برداری نرسیده است."

این بخش از گزارش، مدیریت دولتی مترو در سایر شهرها را زیر سئوال برده و به طور غیر مستقیم به محمود احمدی نژاد پاسخ داده است.

آقای احمدی نژاد بیستم آبان در یک برنامه تلویزیونی گفته بود: "من تصمیم گرفته ام مدیریت مترو را به دولت برگردانم... دولت خود مدیریت مترو را بر عهده می گیرد، بودجه اش را می گذارد و می سازد و قیمت آن نیز تا ده، پانزده سال بالا نخواهد بود و به سرعت هم آن را تمام خواهد کرد. من حتما این تصمیم را گرفته ام و حتما مدیر تعیین می کنم."

از نظر کارشناسان مرکز پژوهشها، در ماه های اخیر به دلیل "سهمیه بندی بنزین و آغاز فصل پائیز" استقبال شهروندان تهرانی از مترو بیشتر شده "ولی عدم پرداخت یارانه های بلیت، عدم تحقق وعده های دولت به بانک ها در جهت خرید واگن" نارسایی هایی را در بخش حمل ونقل مترو ایجاد کرده است.

بنابر گزارش مرکز پژوهشهای مجلس، نیمی از بودجه مترو از طرف دولت و نصف دیگر نیز از طرف شهرداری پرداخت می شود ولی گزارشها نشان می دهد که دولت بودجه پیش بینی شده مترو را پرداخت نکرده است.

در پی بروز اختلاف بین دولت و شهرداری تهران بر سر بودجه توسعه مترو، مجلس ایران دو هفته پیش طرحی را تصویب کرد که بر اساس آن دولت باید دو میلیارد دلار از حساب ذخیره ارزی برای توسعه مترو در تهران و دیگر شهرها اختصاص دهد.

داستان 38 ساله متروی تهران

گزارش مرکز وابسته به مجلس، با تاکید بر قوانین مختلف نشان داده که دولت در شرایط فعلی بدون نظر مجلس قادر به در اختیار گرفتن مدیریت متروی تهران نیست.

بنابر قانون توسعه حمل ونقل و مدیریت مصرف سوخت "مدیریت حمل و نقل بار و مسافر در محدوده شهر و حومه به عهده شهرداری است."

Image caption بنابر اساسنامه شرکت مترو، سهام متروی تهران صددرصد در اختیار شهرداری است

علاوه بر این بنابر اساسنامه شرکت متروی تهران، صددرصد سهام مترو متعلق به شهرداری است و بدون تغییر در اساسنامه دولت نمی تواند مدیریت مترو را در اختیار بگیرد و تغییر اساسنامه هم باید به تصویب شورای شهر برسد.

گزارش مرکز پژوهشهای مجلس پیشینه متروی تهران را بررسی کرده و نوشته که شهرداری تهران در سال 1350 برای رفع مشکل شهر، شرکت های فرانسوی "سوفرتو و رادپ" را مامور بررسی این کار کرد و این شرکت ها سه سال بعد پیشنهاد ساخت 147 کیلومتر مترو در تهران را ارائه کردند.

یک سال بعد انجمن شهر تهران و سازمان برنامه و بودجه وقت احداث چهار خط مترو را تائید کردند و فعالیت های اجرایی آن زیر نظر مشاورین فرانسوی آغاز شد.

پیش از انقلاب حدود 2.5 کیلومتر تونل و بخش هایی از سه ایستگاه اجرا شد اما در سال 1360 "به دلیل جو خاص حاکم بر پروژه های بزرگ و آغاز جنگ تحمیلی (جنگ هشت ساله با عراق)" هیات وزیران توقف کامل طرح مترو را تصویب کرد.

چهار سال بعد از آن، دولت مصوبه قبلی را لغو و اجرای خط یک و دو مترو به تصویب رسید. تا پیش از بهره برداری از مترو تهران، مدیریت آن در اختیار دولت بود اما بعد از آغاز بهره برداری از مترو و به دلیل "بروز برخی مشکلات ساختاری" دولت مجددا مدیریت متروی تهران را به شهرداری این شهر برگرداند.

از آن زمان تاکنون مدیریت ساخت و اداره مترو به عهده شهرداری تهران بوده است و اکنون دولت درصدد است تا مدیریت آن را در اختیار بگیرد.

در چهار سال اخیر همواره بین دولت و شهرداری و متروی تهران بر سر مسائل مالی اختلاف وجود داشته است اما تصمیم آقای احمدی نژاد برای در اختیار گرفتن مدیریت متروی تهران، این اختلاف را وارد مرحله تازه ای کرده است.

شرکت متروی تهران اکنون در اختیار محسن هاشمی فرزند اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام است و برای همین برخی کارشناسان تصمیم آقای احمدی نژاد را با اختلافات آقای احمدی نژاد و هاشمی رفسنجانی مرتبط می دانند و آن را سیاسی تلقی می کنند.

مطالب مرتبط

لینک های اینترنتی مرتبط

بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست