توقف شماره گذاری چند مدل خودرو توسط پلیس ایران

تصادف
Image caption سالانه بیشتر از 23 هزار نفر در حوادث رانندگی در ایران جان می سپارند

سرتیپ اسکندر مومنی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ایران اعلام کرده که از این پس خودروهای پژو 405، روا و یک مدل از خودروی ال 90 به دلیل نداشتن ایمنی لازم شماره گذاری نخواهد شد.

علت توقف شماره گذاری این خودروها نداشتن ترمز ضد قفل (ای بی اس) است. خریداران خودروها باید پلاک (شماره) خودرو را از پلیس بگیرند و در غیر این صورت حق تردد در جاده ها را نخواهند داشت.

به گفته آقای مومنی، بر اساس مصوبه دولت از اردیبهشت ماه امسال شماره گذاری خودروهای تولید داخل و وارداتی فاقد ترمز ضد قفل (ای بی اس) ممنوع است و در این مدت چندین بار با خودروسازان مکاتبه کردیم و حتی چند مرحله این کار تمدید شد.

قرار است تا خردادماه آینده در تمام خودروهای ساخت داخل ترمز ضد قفل (ای بی اس) نصب شود و به گفته آقای مومنی، خودروهایی همانند پیکان وانت که امکان نصب ترمز (ای بی اس) در آنها وجود ندارد باید شرکت های خودروسازی زمان توقف تولید این خودروها را اعلام کنند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ایران می گوید که با اجباری شدن این ترمز ، سالانه چهار هزار و پانصد نفر از تعداد کشته ها و 50 هزار نفر از تعداد زخمی ها کم شود.

سالانه بيش از ۴۰۰ هزار تصادف در ايران روی می دهد و ايران در رديف اول حوادث مرگبار جاده ای جهان قرار دارد و پلیس امیدوار است با نصب ترمز های جدید این رقم به نصف کاهش پیدا کند.

بر اساس آخرین گزارش ها، در سال گذشته با وجود کاهش شدید آمار تلفات انسانی نزدیک به23 هزار نفر در تصادفات جان باخته و حدود 280 هزارنفر نيز زخمی شده اند.

بنابر آخرین گزارش پلیس ایران در این کشور 70 میلیونی 12 میلیون خودرو وجود دارد ولی 23 هزار نفر سالانه کشته می شوند در حالی که به گفته آقای مومنی، در کشورهایی با 80 میلیون نفر جمعیت و 40 میلیون خودرو تعداد کشته های تصادفات حدود سه هزار نفر است.

به گفته آقای مومنی در دنیا به ازای هر ده هزار خودرو 9.2 نفر کشته می شوند که این رقم در اتحادیه اروپا 13 نفر و در ایران 36.5 نفر است.

پلیس، هزینه هر فرد کشته شده در تصادفات را 180 میلیون تومان و هزینه هر معلول را 280 میلیون تومان برآورد کرده است.

پلیس راهنمایی و رانندگی و وزارت راه ایران در سال های اخیر برنامه های متعددی را برای کاهش تصادفات رانندگی به اجرا گذاشته اما آمار تصادفات همچنان بسیار بالاست و برخی آن را بیشتر از آمار کشته های سالانه جنگ ایران و عراق می دانند.

با وجود این هنوز جاده های ایران ناامن است و خودروهای تولیدی از ایمنی کافی برخوردار نیستند و این مشکلات باعث شده تا آمار تصادفات در ایران همچنان بالا باشد.

از نظر پلیس استاندارد نبودن ترمزهای قدیمی و عدم استفاده از سیستم ترمز ای بی اس شدت حادثه را در تصادفات رانندگی چندین برابر می‌کند برای همین خودروسازان باید از این ترمزها استفاده کنند.

برآورد خسارات تصادفات چندان آسان نيست اما برخی ميزان آن را سالانه بيش از پنج هزار ميليارد تومان (بيش از 5.5 ميليارد دلار) برآورد می کنند.

مطالب مرتبط