احمدی نژاد: مدارک آزمایش ماشه بمب اتمی جعلی است

محمود احمدی نژاد
Image caption محمود احمد نژاد می گوید انتقاد از برنامه اتمی ایران به "جوک تکراری و بی مزه ای" تبدیل شده است

محمود احمدی نژاد رئیس جمهور ایران مدارک چاپ شده در روزنامه بریتانیایی تایمز مبنی بر اینکه ایران در صدد آزمایش قطعات لازم برای تولید بمب اتمی است را "جعلی" خواند.

آقای احمدی نژاد در این مصاحبه که روز جمعه انجام شد ولی شب گذشته از شبکه ای بی سی آمریکا پخش شد گفت اتهام های منتشر شده در این روزنامه "از اساس نادرست است."

روزنامه تایمز هفته گذشته با انتشار مدارکی نوشته بود ایران در صدد آزمایش آغازگر نوترونی است که به عنوان ماشه یا چاشنی افنجاری در بمب اتمی بکار می رود و کابرد صلح آمیز ندارد.

وزارت خارجه ایران بلافاصله این اتهام ها را رد کرد و آنها را بخشی از "جنگ روانی" غرب خواند.

آقای احمدی نژاد نیز در مصاحبه یاد شده گفت انتقاد از برنامه اتمی ایران به "جوک تکراری و بی مزه ای" تبدیل شده است.

اما هنگامیکه دایان سایر خبرنگار ای بی سی با نشان دادن مدارک به او گفت چطور آنها را جوک می خواند گفت این کاغذها همگی توسط دولت آمریکا جعل و پخش شده اند.

محمود احمدی نژاد در پاسخ به این سوال که آیا حاضر است به مردم آمریکا بگوید ایران هرگز بدنبال سلاح اتمی نیست گفت: همانطور که ایران قبلا هم اعلام کرده بدنبال سلاح اتمی نیست.

وی گفت ایران پنجره مذاکرات را نبسته، خواهان ادامه گفتگوها در "شرایط عادلانه" است و گرچه بدنبال تقابل نیست، اما تسلیم "زورگویی" هم نمی شود.

محمود احمدی نژاد برخوردهای خشونت آمیز حکومت با تظاهرکنندگان را رد کرد و گفت "در ایران بیش از آمریکا آزادی وجود دارد."

او در واکنش به دستگیری هزاران فعال سیاسی و اعدام چند نفر طی چند هفته گذشته گفت این مسائل به قوه قضائیه مربوط می شود، کشور قانون دارد و آنها هم وکیل دارند.

مطالب مرتبط