فرار دو محکوم به اعدام هنگام اجرای حکم و دستگیری دوباره آنها

دو محکوم به اعدام در شهر سیرجان که توسط اعضای خانواده شان به هنگام اجرای حکم فراری داده شده بودند، پس از چند ساعت دستگیر شدند.

صبح روز سه شنبه، اول دی (22 دسامبر) این دو مرد که به جرم سرقت مسلحانه محکوم به مرگ بودند، در ملا عام به دار آویخته شدند.

به گفته رادیوی جمهوری اسلامی، عده زیادی از خانواده این دو نفر که در محل اعدام حضور داشتند، با به هم ریختن فضا و پرتاب سنگ به ماموران انتظامی محکومان را از بالای دار پائین کشیدند و فراری دادند.

آقای خالقی، مسئول روابط عمومی دادگستری استان کرمان در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجويان ايران، ایسنا گفت که نيروی انتظامی و عوامل دادگستری ضمن دستگيری دو اعدامی فراری، چهار همدست آنان را نيز بازداشت کردند.

او گفت: با دستور رياست دادگستری استان کرمان و بر اساس قانون حکم اعدام، اين دو متهم عصر امروز (سه شنبه) برای بار دوم اعدام می‌شوند.

اما یک شاهد عینی که در محل اعدام حضور داشته به بی بی سی فارسی گفت که هنگامی که خواستند محکومان را برای بار دوم اعدام کنند، جمعیت با پرتاب سنگ، نگذاشتند ماموران این دو محکوم را از خودرو حامل آنها پیاده کنند و آنها را از محل اعدام دور کردند.

سرقت مسلحانه از جمله جرایمی است که مجازات آن در ایران مرگ است.

ایران از نظر تعداد موارد اجرای مجازات اعدام، دومین کشور در جهان است. نهادهای حقوق بشری بارها از ایران خواسته اند که مجازات اعدام را لغو و آن را به حبس تبدیل کند.

مطالب مرتبط