درخواست برای برخورد قوه قضائیه با "سران فتنه"

Image caption نهادهای وابسته به دولت گفته اند که با تجمع در برابر قوه قضائیه، خواهان برخورد با "عوامل فتنه" خواهند شد

در پی وقایع روز عاشورا در تهران که منجر به کشته شدن چند نفر شد، شخصیت ها و گروه های وابسته به دولت، خواهان برخورد با معترضان شده اند.

در تظاهرات روز عاشورا در یکشنبه، 6 دی، هزاران نفر از معترضان در خیابان های تهران و چند شهر دیگر ایران حضور یافتند و با پلیس درگیر شدند.

در این درگیری ها دست کم پنج نفر از معترضان به دست ماموران امنیتی کشته شدند.

در واکنش به قضایای روز گذشته، نهادهای وابسته به دولت گفته اند که با تجمع در برابر قوه قضائیه، خواهان برخورد با "عوامل فتنه" خواهند شد.

خبرگزاری فارس، که به سپاه پاسداران وابسته است، و خبرگزاری دولتی ایرنا اخبار مربوط به تجمع این گروه ها را به طور وسیعی پوشش داده اند.

قرار است امروز و فردا در اعتراض به آنچه "حرمت شکنی عاشورا" خوانده شده، در چند شهر ایران تجمعاتی به همین منظور برگزار شود.

خبرگزاری فارس از برپایی تجمع دانشجویان و کفن پوشان در مشهد خبر داده که خواهان "محاکمه سران فتنه" شده اند. این افراد در برابر دفتر احمد علم الهدی، امام جمعه مشهد جمع شده و شعارهایی علیه میرحسین موسوی، از رهبران مخالفان دولت ایران سر داده اند.

همین خبرگزاری از تجمع در دانشگاه صنعت نفت اهواز با حضور دانشجویان خبر داده است. تلویزیون دولتی ایران نیز چند تجمع در سایر شهرهای ایران را گزارش داده است.

اتحادیه انجمن های اسلامی مستقل دانشجویان سراسر کشور، نهاد دانشجویی طرفدار دولت نیز اعلام کرده که فردا، سه شنبه هشت دی در برابر قوه قضائیه تجمع برگزار خواهد کرد.

این اتحادیه خواهان "برخورد قاطع" قوه قضائیه با "سران فتنه" شده است.

نهادهایی دانشجویی وابسته به حکومت طی ماه های اخیر بارها از "سکوت قوه قضائیه" در قبال حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری انتقاد کرده و علنا خواهان برخورد با میرحسین موسوی، مهدی کروبی و سید محمد خاتمی، رهبران مخالفان دولت شده اند.

مطالب مرتبط