طرح های اصلاح انحراف تونل مترو اصفهان نهایی شد

Image caption تشکل های مدنی اصفهان به آسیب رساندن عملیات ساخت مترو به سی و سه پل شدیدا اعتراض دارند - عکس از خبرگزاری مهر

شورای شهراصفهان دو طرح را برای اصلاح انحراف تونل مترو این شهر با هدف وارد شدن کمترین آسیب به سی وسه پل نهایی کرد.

در شهریور ماه گذشته اعلام شد که تونل شرقی در مترو اصفهان از مسیرش منحرف شده و حتی خبرگزاری میراث فرهنگی ایران گزارش کرد که تونل شرقی، پس از گذشتن از زیر زاینده رود با انحراف از مسیر، در کنار سی و سه پل در حدود ۴۰ متر به اشتباه حفاری شده است.

بنا بر این گزارش در واگن های حمل خاک حفاری شده، "مصالح غیرمعمول مشاهده شده که به قسمتی از پی یک سازه شباهت دارد و این احتمال می رود که دستگاه حفار، در اثر انحراف از مسیر، با ورودی جنوبی سی و سه پل برخورد کرده است و مصالح غیرعادی قسمتی از پی سی و سه پل باشد."

حالا عباس رسولی ها، رئیس شورای شهر اصفهان به خبرگزاری مهر گفته است: "شورای شهر اصفهان برای خارج کردن دستگاه حفاری از تونل مترو و اصلاح انحراف آن هشت روش را بررسی کارشناسی کرد که در نهایت دو روش نهایی شده است." وی با اشاره به تاکید همه اعضای شورا در انتخاب روشی که کمترین خطر را برای سی و سه پل داشته باشد، یکی از این روش ها را برگشت دستگاه حفاری از مسیر منحرف شده به عقب و روش دیگر را ایجاد یک حفره بر روی سطح زمین و خارج کردن دستگاه و اصلاح انحراف آن بر شمرد.

در پی اعلام خبر انحراف مسیر مترو در شهریور ماه، عبدالجواد زعفرانی، رئیس "سازمان قطار شهری اصفهان و حومه"، خبر انحراف دستگاه حفاری تونل شرقی خط شمال به جنوب را در نزدیکی سی و سه پل تایید کرد. او این انحراف را ناشی از نقص فنی در دوربین دستگاه حفاری دانست.

با انتشار این خبر در رسانه ها، حفاری در این مسیر متوقف مانده است اما دستگاه حفاری در زیر زمین باقی مانده است و خارج کردن آن با مشکلاتی رو به رو شده است.

کارشناسان معتقدند که به دلیل نزدیکی دستگاه به پی های سی و سه پل، خطر آسیب جدی به این پل که قدمتی چهارصد ساله دارد و اثری منحصر به فرد از دوران صفوی است، وجود دارد.

اما عباس رسولی ها خطر حفر گودالی برای بیرون آوردن دستگاه حفاری (تی، بی، ام) را رد کرد و گفت: "فاصله دستگاه با سی وسه پل حدود ۴۰ متر است که به نظر نمی رسد این فاصله برای پل خطری داشته باشد."

رئیس شورای شهر اصفهان گفت که هزینه اجرای این روش ها بر عهده پیمانکار است و در نهایت طی یک ماه آینده روش نهایی برای ادامه مسیر تونل معلوم خواهد شد.

عملیات ساخت مترو اصفهان چندین بار مورد اعتراض کارشناسان و فعالان میراث فرهنگی قرار گرفته است.

بر اساس این اعتراض ها "امکان حفاری تونل مترو در منطقه تاریخی چهارباغ، بدون آسیب رساندن به بناهای تاریخی" وجود ندارد.

محمد علی دادخواه، وکیل دادگستری که در زمینه میراث فرهنگی فعالیت می کند پیش از این شکوائیه ای را برای جلوگیری از احداث تونل مترو در خیابان چهارباغ اصفهان ثبت کرده بود که با مخالفت دادستان اصفهان رو به روشد.

مطالب مرتبط