حمله به دفتر آیت الله دستغیب

سایت رسمی آیت الله علی محمد دستغیب، نماینده منتقد استان فارس در مجلس خبرگان ایران در صفحه اصلی خود با انتشار بیانیه ای گزارش داده است مسجد قبا که محل سخنرانی و برگزاری اغلب برنامه های آیت الله دستغیب است، امروز، سه شنبه (هشتم دی) مورد حمله قرار گرفته و خساراتی به آن وارد شده است.

بنابر این گزارش، مهاجمان همچنین در اقدامی هماهنگ به دفتر و بیت آیت الله دستغیب نیز حمله کرده و بعضی از روحانیون دفتر را که از "ایثارگران و جانبازان دفاع مقدس" بوده اند، مجروح کردند.

سایت رسمی آیت الله دستغیب اضافه کرده که این حمله در شرایطی صورت گرفته که برخی مسئولان نظامی و انتظامی نیز در محل حضور داشتند.

در بیانیه دفتر آیت الله دستغیب، عاملان این حمله افراد آشوبگری خوانده شده اند که "به زعم خود، خود را مدافع نظام" می دانند.

دفتر آیت الله دستغیب در این بیانیه این حمله را محکوم کرده، خواستار برخورد مسئولین با عاملین حمله و جلوگیری از تکرار "اینگونه حرمت شکنی ها" شده است.

یک شاهد عینی در گفتگو با بخش فارسی بی بی سی این حمله را "هتک حرمت به ساحت مرجعیت" در شیراز خواند و گفت: گروه هایی با هدایت، حمایت و سازماندهی بخشی از نیروهای مشخص شده دولتی بعد از تظاهرات، به دفتر آیت الله دستغیب و سپس به مسجد قبا حمله کردند. مسجد را با سنگ های بیشمار هدف حمله قرار دادند و شیشه ها را شکستند، بعد هم به بیت آیت الله دستغیب حمله کردند.

به گفته این شاهد عینی، تعدادی از طلاب هم توسط این افراد دستگیر شدند.

مطالب مرتبط

لینک های اینترنتی مرتبط

بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست