پلیس تهران: خواهرزاده میرحسین موسوی ترور شده است

میرحسین موسوی و خواهرزاده اش
Image caption خواهرزاده آقای موسوی در جریان حوادث روز عاشورای تهران به ضرب گلوله کشته شد

پلیس ایران می گوید که کشته شدن خواهرزاده میرحسین موسوی در جریان حوادث روز عاشورای تهران یک حادثه تروریستی بوده است، همزمان فرمانده بسیج ایران و روزنامه کیهان معترضان و میرحسین موسوی را به برنامه ریزی برای قتل او متهم کرده اند.

دفتر فرماندهی نیروی انتظامی تهران بزرگ روز سه شنبه ۸ دی (۲۹ دسامبر) با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: "سید علی موسوی حبیبی (خواهرزاده میرحسین موسوی) بدون اینکه در صحنه اغتشاشات حضور داشته باشد، در یکی از خیابان های فرعی تهران (خیابان شادمان) در حدود ساعت ۱۲ الی ۱۳ روز ششم دی در حین حرکت به دست سرنشینان یک دستگاه خودرو با سلاح گرم هدف ترور قرار گرفته که به علت تأخیر در انتقال به بیمارستان دچار خونریزی شدید شد و فوت کرد".

پلیس می گوید که "تحقیقات گسترده" برای شناسایی "عنصر یا عناصر تروریست" که عامل قتل آقای موسوی حبیبی بوده اند را آغاز کرده است.

بسیج و کیهان: خواهرزاده موسوی را خودشان کشته‌اند

این در حالی است که سرتیپ محمدرضا نقدی، رئیس سازمان بسیج مستضعفان ایران گفته است: "سران فتنه دریافته اند که با قشون کشی های خیابانی... نمی توانند خدشه ای بر چهره خورشید کشند و بقایای پیاده نظام آنان هم دیگر مجالی برای زورآزمایی با مردم هشیار و علاقه مند ایران اسلامی را ندارند، بنابراین چاره ای جز پناه بردن به پروژه کشته سازی با هدف تحت تأثیر قرار دادن افکار عمومی نداشتند".

آقای نقدی نتیجه گرفته است که رهبران جنبش اعتراضی که او از آنها با عنوان "سران فتنه" یاد می کرد، "پروژه کشته سازی را روی چند قربانی از پیش تعیین شده اجرا کردند تا شاید بتوانند با پروژه کشته سازی، اهداف شوم خود را پیش ببرند".

حسین شریعتمداری، نماینده آیت الله خامنه ای در روزنامه کیهان هم در سرمقاله روز سه شنبه این روزنامه شخص میرحسین موسوی را متهم کرده است که در قتل خواهرزاده خود دست داشته است.

آقای شریعتمداری "سران فتنه" را به دستور گرفتن مستقیم از موساد متهم کرده و از آنها به عنوان "دشمنان وحشی و خونریز و مأموران حلقه به گوش اسرائیل که حتی از برنامه ریزی برای کشتن خواهرزاده خود نیز دریغ نمی ورزند" یاد کرده است.

مدیرمسئول کیهان در گذشته هم مواردی چون ترور سعید حجاریان در سال ۱۳۷۸ و قتل ندا آقاسلطان در تابستان سال جاری را به خود اصلاح طلبان یا مخالفان دولت نسبت داده بود.

در مورد قتل خانم آقاسلطان بسیاری از مقامات رسمی ایران هم از همین تئوری حمایت می کنند.

مطالب مرتبط