وقوع درگیری‌های پراکنده در تهران

حوادث عاشورای تهران
Image caption در حوادث روز عاشورا در تهران درگیرهای شدیدی میان مخالفان و مأموران حکومتی اتفاق افتاد و دست کم هشت نفر کشته شدند

برخی گزارش ها و مشاهدات شاهدان عینی از وقوع درگیری های پراکنده میان معترضان و مأموران پلیس ضد شورش در چند نقطه از پایتخت ایران حکایت دارد.

وبسایت های نزدیک به مخالفان دولت از صبح روز پنجشنبه ۱۰ دی (۳۱ دسامبر) از استقرار مأموران پلیس ضد شورش در میادین اصلی شهر تهران خبر داده بودند.

برخی شاهدان عینی به بی‌بی‌سی فارسی گفتند که مأموران پلیس عصر روز پنجشنبه در میدان هفت تیر و میدان ولی عصر تهران برای متفرق کردن مخالفان و جلوگیری از تشکیل تجمع توسط آنان وارد عمل شده اند.

گزارش هایی هم از استفاده مأموران پلیس از گاز اشک آور منتشر شده است.

سایت جرس، پایگاه خبری نزدیک به جنبش اعتراضی ایران موسوم به جنبش سبز، از وقوع درگیری هایی در قطعه ۹ بهشت زهرا، گورستان عمومی تهران خبر داده است.

به نوشته این سایت، مزار علی حبیبی موسوی، خواهرزاده میرحسین موسوی که در جریان حوادث روز عاشورای تهران به ضرب گلوله کشته شد در این قطعه دفن شده است.

حضور بر مزار درگذشتگان و دعا برای آرامش روح آنان در عصر روزهای پنجشنبه در میان مسلمانان ایران مرسوم است.

گروهی از منابع خبری و وبلاگ های نزدیک به جنبش اعتراضی ایران از هواداران این جنبش دعوت کرده بودند که عصر روز پنجشنبه این هفته، برای گرامیداشت یاد معترضان کشته شده در حوادث روز عاشورا در بهشت زهرا و برخی میادین تهران تجمع کنند.

مطالب مرتبط