به روز شده:  15:36 گرينويچ - 03 ژانويه 2010 - 13 دی 1388

بزرگداشت یاد کشته‌شدگان عاشورای تهران در آلمان

گروهی از ایرانیان مقیم شهرهای مختلف آلمان با شرکت در برنامه ای به نام "یک شمع برای قهرمانان راه آزادی در ایران" یاد کشته شدگان اعتراضات روز عاشورا در تهران را گرامی داشتند.

سایت اینترنتی اتحاد برای ایران با انتشار تصاویر گردهمایی این گروه از ایرانیان در چند شهر آلمان نوشته است که این مراسم در نخستین روزهای سال میلادی جدید در ۳۱ شهر مختلف جهان برگزار شده است.

تجمع اعتراضی مخالفان دولت ایران در روز ۶ دی ماه (روز عاشورا) در تهران با برخورد مأموران انتظامی و امنیتی به خشونت کشیده شد.

مقامات ایران کشته شدن دست کم ۸ تن از معترضان در جریان حوادث این روز را تأیید کرده اند که یکی از آنها خواهرزاده میرحسین موسوی، یکی از رهبران مخالفان دولت بوده است.

منابع خبری نزدیک به مخالفان دولت، تعداد کشته شدگان این روز را بیشتر می دانند.

از زمان آغاز اعتراضات به نتایج اعلام شده دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران در خردادماه، تا کنون ده ها تن از مخالفان دولت در جریان اعتراضات خیابانی کشته شده اند.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.