سه متهم به قتل و تجاوز به عنف در ایران اعدام شدند

اعدام
Image caption سه متهم به قتل و تجاوز به عنف به دار آویخته شدند

سه متهم به قتل های سریالی زنان و تجاوز به عنف صبح دوشنبه ۱۴ دی ماه (۴ ژانویه) در زندانی در جنوب تهران، به دار آویخته شدند.

فخرالدین جعفرزاده، معاون دادستان تهران صبح دوشنبه با تایید این خبر به خبرنگاران گفت: "این افراد به نام های علی رضا، امیر و دولتخان که در شهر ورامین به ۱۲ زن و دختر تعرض کرده و ۷ نفر از آنها را به قتل رسانده بودند، صبح امروز در زندان خورین شهرستان ورامین به دار مجازات آویخته شدند."

پاییز ۴ سال پیش، ماموران انتظامی ورامین در فاصله زمانی چند ماه، در جریان قتل هفت زن و دختر قرار گرفتند که به شکلی مشابه پس از سرقت زیورآلات و اموالشان به قتل رسیده بودند.

همزمان با کشف اجساد قربانیان در کانال های آب ورامین، چند زن شکایت هایی را در دادسرای ورامین مطرح کردند، مبنی بر اینکه پس از سوار شدن به یک دستگاه خودروی پیکان از سوی سرنشینان آن مورد تعرض قرارگرفته اند و پس از سرقت اموالشان، در بیابان های اطراف رها شده اند.

در پی این شکایت ها و چهره نگاری از متهم ها، دو برادر به نام های امیر و علی رضا بازداشت شدند. متهمان اعتراف کردند: "به بهانه سوار کردن مسافر، زنان و دختران را سوار می کردیم و پس از کشاندن آنها به یک دامداری، با همدستی سرایدار افغانی این محل که دولت خان نام داشت، به آنها تجاوز می کردیم." دادگاه کیفری استان تهران، علیرضا (سرکرده باند) را به عنوان متهم ردیف اول به اتهام قتل هفت زن و دختر، آدم ربایی، سرقت و تجاوز به عنف به ۷ بار قصاص نفس، یک بار اعدام، ۲۰ سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق محکوم کرد.

همچنین امیر به اتهام مباشرت در آدم ربایی و تجاوز به عنف و سرقت، به یک بار اعدام و ۲۰ سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق ومتهم دیگر این پرونده، دولت خان به اعدام محکوم شدند.

آقای جعفرزاده، معاون دادستان تهران و سرپرست دادسرای امور جنایی تهران، درباره دلیل انتخاب زندان خورین به عنوان محل اجرای حکم این ۳ متهم گفت: "محل وقوع جرم در این منطقه بوده و با اعدام این افراد در این منطقه، سایر مجرمان از تبعات این گونه جرائم با خبر می شوند."

وی همچنین به برخورد قاطع دستگاه قضایی با جرائم سنگینی که امنیت جامعه را خدشه دار می کنند، خبر داد.

مطالب مرتبط