اختلاف میان سازمان تامین اجتماعی و وزارت رفاه به مجلس کشیده شد

zabihi
Image caption علی ذبیحی، مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی

"تأمین رفاه اجتماعی" عنوانی است متشکل از سه واژه که در میان اختلافات نهاد های دولتی ایران یکی از آنها (رفاه) به وزارت رفاه و دو واژه دیگر (تأمین اجتماعی) به سازمانی با همین نام رسیده است.

اختلاف میان وزیر رفاه و مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در ایران باعث شد تا مجلس این کشور نیز وارد عمل شود.

به گزارش خبرگزاری کار ایران (ایلنا) سلیمان جعفرزاده، رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس ایران روز سه شنبه ۱۵ دی (۵ ژانویه) به این خبرگزاری گفته است که وزیر رفاه و مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در کنار رئیس دیوان محاسبات کشور به مجلس خواهند رفت تا در جلسه ای با نمایندگان مجلس این کشور به بررسی مسایل پیش آمده رسیدگی کنند.

به گفته آقای سلیمان زاده عزل و نصب رئیس سازمان بازنشستگی کشور از اختیارات علی ذبیحی، مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی نبوده است و ممکن است به همین خاطر"مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی به دادگاه" معرفی شود.

'صادق محصولی ۵ روز است که سرکار نمی رود'

به گزارش خبرگزاری فارس، در پی بالا گرفتن اختلافات میان مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی و وزیر رفاه، طی ۵ روز گذشته صادق محصولی، وزیر رفاه به سر کار نرفته است.

صادق محصولی، وزیر رفاه و تأمین اجتماعی

هادی مقدسی، نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس، ناراحتی آقای محصولی و علت عدم حضور ۵ روزه وی در محل کار را نیز مرتبط به این اختلافات دانسته است.

اختلاف میان این دو مدیر دولتی که هر دو از مشاوران ارشد محمود احمدی نژاد هستند، هنگامی بالا گرفت که علی ذبیحی، مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی، ابراهیم طوبایی را از ریاست سازمان بازنشستگی کشور بر کنار کرد و فرید اجلالی را به عنوان رئیس جدید این سازمان معرفی کرد.

آقای طوبایی در اعتراض به برکناری اش، حق عزل و نصب رئیس سازمان بازنشستگی را از دایره اختیارات وزیر رفاه خواند و این اقدام آقای ذبیحی را مغایر آیین نامه آن سازمان دانست.

اما در این میان سکوت وزیر رفاه باعث شد تا گمانه زنی ها در مورد شایعه انحلال وزارت رفاه قوت گیرد و اکنون حاضر نشدن آقای محصولی بر سر کار ابعاد تازه ای به این موضوع داده است.

مطالب مرتبط