هشدار شورای فعالان ملی-مذهبی درباره بازداشت های جدید

ایران
Image caption رسانه های نزدیک به اصولگرایان از شناسایی عده ای از حاضران اعتراض های خیابانی روز عاشورا و بازداشت آنها خبر داده اند

شورای فعالان ملی- مذهبی درباره شدت گرفتن بازداشت فعالان سیاسی و احزاب در ایران پس از ناآرامی های روز عاشورا هشدار داده است.

بر اساس بیانیه منتشر شده از سوی این شورا، "پس از سرکوب خونین مردم در عاشورا و راه اندازی سناریوهای رسانه‌ای و تبلیغاتی، موج جدید دستگیری روزنامه‌نگاران و فعالان سیاسی- مدنی از طیف‌های مختلف آغاز شده است."

این بیانیه همچنین از افزایش فشار سیاسی بر فعالان ملی- مذهبی خبر داده است.

همزمان منابع خبری نزدیک به اصولگرایان در ایران از شناسایی عده ای از حاضران اعتراض های خیابانی روز عاشورا و بازداشت آنها خبر داده اند.

به نوشته بیانیه شورای فعالان ملی- مذهبی، ابراهیم یزدی، دبیرکل نهضت آزادی ایران و چند عضو دیگر این حزب و امیر دلیر ثانی، عضو شورای مرکزی جنبش مسلمانان مبارز ار جمله افرادی هستند که در روزهای گذشته بازداشت شده اند.

بازداشت "غیرقانونی و غیرمنصفانه" روزنامه نگارانی مانند مرتضی کاظمیان و عبدالرضا تاجیک و قطعی شدن حکم "ناعادلانه" مجازات حبس و تبعید احمد زیدآبادی از دیگر موارد اعتراض شورای فعالان ملی- مذهبی است.

بیانیه این شورا می افزاید: " اتهاماتی که از رسانه‌های اقتدارگرا برای فعالان سیاسی و روزنامه‌نگاران ملی- مذهبی و صدها فعال سیاسی- مدنی (از اصلاح‌طلبان تا فعالان دانشجویی و اپوزوسیون قانونی کشور) طرح شده، سرانجامی جز خسران برای بازیگران عرصه‌ی قدرت نخواهد داشت."

این بیانیه در ادامه این سوال را مطرح می کند که نتیجه بازداشت های پیشین فعالان سیاسی و روزنامه نگاران چه بوده که به این سیاست ادامه داده می شود.

مطالب مرتبط