آغاز تزریق واکسن آنفلوانزای خوکی در ایران

در ایران ، وزارت بهداشت از تزریق مرحله اول واکسن آنفلوانزای خوکی به بیماران کلیوی، سرطانی، تالاسمی، پیوند کلیه، مبتلایان به ایدز ، کم خونی شدید و جانبازان شیمیایی در مراکز بهداشتی خبر داده است.

محمود سروش ، از مقامات در وزرات بهداشت ایران در گفتگویی با ایرنا اعلام کرد از امروز شنبه ( 19 دی ماه – 9 ژانویه) کلیه افرادی که به این بیماری ها مبتلا هستند می توانند با گرفتن نامه ای از پزشک که تایید کننده بیماری آنها باشد و همچنین با ارائه رضایتنامه از والدین و یا سرپرست شان برای تزریق واکسن آنفلوانزای خوکی به مراکز بهداشتی و درمانی وابسته به وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی مراجعه کنند.

این مقام وزارت بهداشت همچنین با اعلام این که این واکسن به صورت رایگان به این بیماران تزریق می شود، افزود در مرحله اول 700 هزار دوز از این واکسن به این گروه از بیماران تزریق می شود و بیماران دیابتی و زنان باردار در مرحله دوم واکسیناسیون قرار دارند.

آقای سروش همچنین ضمن تاکید بر این که در یک ماه اخیر بر تعداد مبتلایان به آنفلوانزای نوع ( آ ) افزوده نشده، گفت که هم اکنون سه هزار و 672 نفر در ایران به این بیماری مبتلا هستند .

او تعداد کسانی را که جان خود را براثر این بیماری از دست داده اند 140 نفر اعلام کرد.

مطالب مرتبط