به روز شده:  19:34 گرينويچ - چهارشنبه 13 ژانويه 2010 - 23 دی 1388

واکنش خاتمی و هاشمی رفسنجانی به 'ترور' مسعود علی‌محمدی

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

در ادامه واکنش ها به ترور مسعود علی محمدی، استاد دانشگاه در ایران اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجلس خبرگان رهبری و محمد خاتمی، رئیس جمهور پیشین ایران پیام های تسلیت جداگانه ای صادر کردند.

اکبر هاشمی رفسنجانی در پیام تسلیتی از "شهادت مظلومانه" مسعود علی محمدی عضو هیات علمی دانشکده فیزیک دانشگاه تهران ابراز تاسف کرد.

او در پیام خود "ترور" آقای علی محمدی را نشانی از آغاز خط تازه توطئه علیه نظام اسلامی برشمرد و گفت: "مطمئنا مسئولان مربوطه با هوشیاری تمام برای خنثی شدن این توطئه شوم اقدام خواهند کرد."

محمد خاتمی، رئیس جمهوری پیشین ایران هم در پیامی خطاب به منصوره کرمی، همسرمسعود علی محمدی نوشت که شهادت این "فرزند فرزانه ملت بزرگوار"،"جان همه دوستداران دانش و فرهنگ و اسلام و ایران را داغدار کرد و بار دیگرچهره کریه تروریسم را نشان داد".

آقای خاتمی در ادامه پیامش آورده است: "دست پلیدی که به این جنایت اقدام کرد، بدون تردید دشمن ایران و ملت و خواستار ایجاد و بسط بحرانی است که برای همه زیان بار است".

مسعود علی محمدی، استاد دانشگاه تهران روزسه شنبه ۲۲دی ماه (۱۲ ژانویه) در اثر انفجار یک بمب در برابر خانه اش در شمال تهران کشته شد.

هنوز کسی مسئولیت این ترور را به عهده نگرفته است اما علی لاریجانی، رئیس مجلس ایران روز چهارشنبه ۲۳دیماه (۱۳ ژانویه) این اقدام را به اسرائیل و آمریکا منسوب کرد و انگیزه ترور او را "تلاش برای نگران کردن استادان دانشگاه های ایران و لطمه زدن به کارهای تحقیقاتی هسته ای ایران" قلمداد کرد.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.