روح‌الله حسینیان استعفای خود را پس گرفت

روح الله حسینیان
Image caption روح الله حسینیان در استعفانامه خود گفته بود: "من مطمئن هستم که با مرگ سیاسی یا جسمانی حقیری مانند من، نه بر دامن کبریایی ولایت گردی خواهد نشست و نه از روند انقلاب خواهد کاست."

روح الله حسینیان نماینده تهران در مجلس که پیش تر تقاضای استعفا کرده بود پس از "دیدار با یک مقام بلند پایه" درخواست خود را پس گرفت.

آقای حسینیان که از حامیان دولت محمود احمدی نژاد محسوب می شود، پنجشنبه گذشته در اعتراض به "جریان انحرافی اصلاح طلب" در مجلس شورای اسلامی طی نامه ای به هیات رئیسه تقاضای استعفا از سمت خود کرده بود.

اما خبرگزاری فارس امروز (پنجشنبه) گزارش داد آقای حسینیان روز چهارشنبه "پس از دیدار با یک مقام بلند پایه" نظر خود را تغییر داده و تصمیم گرفته "محکمتر" از گذشته در مجلس باقی بماند.

این در حالیست که روزنامه اعتماد روز پنجشنبه به نقل از اعضای فراکسیون انقلاب مجلس نوشت این مقام آیت الله خامنه ای بوده است.

به نوشته این روزنامه "رفع سوءتفاهماتی درباره انتقاد حسينيان از نصب قاضی عسگر به عنوان جانشين محمدی ری شهری نماينده ولي فقيه در سازمان حج و زيارت، بيان دغدغه های هم طيفی هايش درباره شرايط سياسی اخير کشور، انتقاد به نحوه اداره مجلس و ايراد انتقادها به رياست لاريجانی به مجلس و گلايه از سبک اظهارنظرهای اسفنديار رحيم مشايی" از جمله محورهای گفت وگوی حسينيان با آیت الله خامنه ای بوده است.

حمید رسایی نماینده اصولگرای مجلس به خبرگزاری فارس گفت: "طی یکی دو روز گذشته برخی از دوستان با وی [روح الله حسینیان] صحبت کردند و گفتند که حضور ایشان در مجلس تاثیرگذار و نقش آفرین بوده است."

آقای رسایی گفته است تقاضای استعفای روح الله حسینیان "از باب امر به معروف و نهی از منکر بوده که نتایج خود را نیز در بر داشت."

وی توضیح بیشتری درباره این "نتایج" تقاضای آقای حسینیان نداده است.

اما او افزود روح الله حسینیان پس از ملاقات با آن مقام بلند پایه تصمیم گرفت "محکمتر، قوی تر و استوارتر از گذشته در فعالیت های پارلمان" حضور یابد.

به گفته حمید رسایی آقای حسینیان بزودی جزئیات این ماجرا را طی یک نشست خبری تشریح خواهد کرد.

روح الله حسینیان در استعفانامه خود نوشته بود: "من خود را سرخورده و شکست خورده می بینم [هنگامی] که کسانی در دفاتر مسئولان نظام جمهوری اسلامی حاکم شده اند که ۱۸۰ درجه با رهبری زاویه دارند."

وی تاکید کرده بود:" من مطمئن هستم که با مرگ سیاسی یا جسمانی حقیری مانند من، نه بر دامن کبریایی ولایت گردی خواهد نشست و نه از روند انقلاب خواهد کاست."

آقای حسینیان در ادامه این نامه آورده بود: "جناح اصلاح طلب نزد رئیس [مجلس] عزیزتر و و ارزشی تر است و هر روز ما مطرودتر و بی خاصیت تر. من خود را موجودی سر خورده و شکست خورده می بینم وقتی می بینم ریاست کمیته دفاع مجلس یکی از فتنه گرانی است که از بانیان اتهام تقلب در انتخابات بود."

به نظر می رسید که اشاره آقای حسینیان به علی اکبر محتشمی پور بود که ریاست ستاد صیانت از آرای میرحسین موسوی را در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران به عهده داشت و پس از انتخابات مجریان و ناظران انتخابات را به تخلف متهم کرد.

در بخش دیگری از این نامه آقای حسینیان نوشته بود: "امروز بسیج و نیروهای انتظامی كه در جریان فتنه‌های اخیر در خط مقدم علیه مزدوران آمریكایی می‌جنگیدند تا از امنیت مردم دفاع كنند به بهانه‌ تخلف چند نفر (كه باید هم برخورد شود) اینان با تمام وجود مورد تحقیر و ظلم دادگاه‌های نظامی قرار می‌گیرند، تمام بدنه تحت تعقیب قرار می‌گیرند. فرماندهان مورد اذیت و توهین قرار می‌گیرند؛ ولی هیچ كس دفاعی نمی‌كند و هیچ‌كس نمی‌پرسد نیرویی كه می‌خواهد از امنیت مردم و اركان نظام دفاع كند با این روحیه زخم خورده چگونه و چرا؟"

مطالب مرتبط