عامل انفجار شنبه شب مشهد 'کشته شد'

انفجار در مشهد
Image caption مسئولان عامل این انفجار را داری "انگیزه های ماجراجویانه" و احتمالا مرتبط به مراسم چهارشنبه سوری دانسته اند

عامل انفجار شنبه شب در چهارراه استانداری مشهد بر اثر جراحت های وارد شده در مسیر بیمارستان کشته شد.

سرپرست معاونت امنیتی انتظامی استانداری خراسان رضوی، روز یکشنبه ۲۷ دیماه ۱۳۸۸ ضمن تشریح جزییات انفجاری که حدود ساعت ۸ عصر شنبه شب در حوالی استانداری خراسان رضوی رخ داد، عاملان این بمبگذاری را ۳ جوان حدودا ۱۸ ساله با "انگیزه های ماجراجویانه" توصیف کرد.

امیرالله شمقدری در گفتگو با خبرگزاری فارس گفت: "این سه جوان هیچ گونه وابستگی سیاسی و قصد عملیاتی نداشته و محل انفجار را به صورت اتفاقی و به دلیل آشنایی با منطقه انتخاب کرده بودند".

آقای شمقدری در ادامه،"روحیات خاص و بحران ها و مسایل خانوادگی" عامل این انفجار را که نامی از او برده نشده، دلیل اقدام این شخص دانسته است.

خبرگزاری فارس در اولین خبری که حدودا ۲ ساعت پس از این حادثه منتشر کرد از عامل این انفجار به عنوان "شخص مشکوکی" نام برد که پس از جلب توجه و حرکت ماموران نیروی انتظامی به سوی او وسیله انفجاری خود را رها می کند.

سرپرست معاونت امنیتی - انتظامی استانداری خراسان رضوی در توضیحات خود در مورد شیء انفجاری مذکور گفت است این شیء به صورت "دست ساز" و "از سه راهی چدنی لوله های آب" ساخته شده بود.

بر اساس اخبار منتشر شده، به جز عامل انفجار هیچ فرد دیگری در این حادثه زخمی نشده و هیچ گونه خسارت مالی به بار نیامده است.

آقای شمقدری با توجه به نزدیک بودن مراسم چهارشنبه سوری در اسفندماه، این انفجار را به نوعی در همین ارتباط دانسته و به جوانان در مورد خطرات ناشی از مواد منفجره هشدار داده است.

در ماه ها و هفته های اخیر انفجار چندین بمب در ایران به مرگ عده ای منجر شده است.

مطالب مرتبط