یگان ویژه پلیس زنان در تهران تشکیل می‌شود

عزیزالله رجب زاده
Image caption عزیزالله رجب زاده می گوید راه اندازی کلانتری زنان امکان پذیر نیست اما یگان ویژه زنان در کلانتری ها راه اندازی می شود.

فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ در یک نشست خبری با خبرنگاران گفته است که به منظور رسیدگی به امور زنان، یگان ویژه پلیس بانوان در پلیس تهران راه اندازی می شود.

سرتیپ عزیزالله رجب زاده در این نشست خبری که روز یکشنبه ۲۷ دی برگزار شد گفته است که در حال حاضر یک هزار پلیس زن در فرماندهی انتظامی تهران بزرگ فعالیت می کنند.

او درباره راه اندازی کلانتری زنان گفت:"در ابتدای سال عنوان کردیم که کلانتری زنان به صورت ویژه در تهران راه اندازی خواهد شد تا شکایتها و مراجعات زنان به این کلانتری ها انجام شود اما با توجه به بررسی های انجام شده متوجه شدیم که یک سمت شکایات مربوطه به زنان، مردها هستند، در نتیجه در این رابطه مشکلاتی وجود داشت."

آقای رجب زاده اضافه کرد که راه اندازی کلانتری ویژه زنان کارآیی لازم را ندارد، بنابراین پلیس تهران در نظر دارد که برای رسیدگی به امور زنان، یگان مخصوص زنان را راه اندازی کند .

بنا به گفته فرمانده انتظامی تهران بزرگ، این یگان ویژه، در یک طبقه از کلانتری ها مستقر خواهد شد. آقای رجب زاده تاکید کرده است که اجرای این طرح، بدون همراهی پلیس مرد قابل انجام نیست.

آقای رجب زاده پیشتر گفته بود که ۳۰ درصد از پرونده های نیروی انتظامی تهران مربوط به زنان است.

او همچنین با توجه به فعالیت حدود دویست و پنجاه مشاور زن در مرکز فوریت های پلیس ۱۱۰ گفته بود که بیش از نیمی از تماس هایی که با این مرکز گرفته می شود از سوی زنان انجام می گیرد.