یورونیوز 'به زبان فارسی برنامه پخش خواهد کرد'

یورونیوز

کانال تلویزیونی 'یورونیوز' روز دوشنبه اعلام کرد که قصد دارد پخش برنامه های خبری به زبان فارسی و ترکی را در سال جاری آغاز کند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه شبکه ماهواره ای "یورونیوز" که در شهر لیون در شرق فرانسه مستقر است گفت که آغاز پخش برنامه ها به زبان فارسی برای اواخر سال 2010 برنامه ریزی شده است. پخش برنامه به زبان ترکی قرار است روز 30 ژانویه آغاز شود.

این دو برنامه قرار است از لیون و از طریق ماهواره، تلویزیون کابلی و همچنین به صورت اینترنتی پخش شود. یورونیوز هم اکنون به هشت زبان برنامه پخش می کند.

دولت ایران نه تنها در حوادث پس از انتخابات فعالیت رسانه های خارجی در کشور را به شدت محدود کرده بلکه متهم شده است به روی برنامه های بعضی از کانال ها مانند بی بی سی پارازیت می اندازد.

اخیرا مقام های فرانسوی از مجمع جهانی ارتباطات، موسوم به آی تی یو وابسته به سازمان ملل متحد، خواستند که دولت ایران را نسبت به توقف پخش پارازیت بر روی شبکه های تلویزیونی ماهواره ای قانع کند.

فرانسوا رنسی، رئیس آژانس فراکانس فرانسه گفت این درخواست از مجمع جهانی ارتباطات، پس از آن مطرح شد که ایران تقاضاهای مکرر در این زمینه را نادیده گرفت.

مطالب مرتبط