به روز شده:  15:51 گرينويچ - سه شنبه 19 ژانويه 2010 - 29 دی 1388

بیانیه جمعی از فعالان حقوق زنان ایران

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

جمعی از فعالان حقوق زنان ایران که معتقدند در بیانیه های اخیر رهبران سیاسی مخالف دولت خواسته های زنان نادیده گرفته شده است با انتشار بیانیه ای راه حل های خود را برای خارج شدن از"بحران" موجود ارایه کرده اند.

در این بیانیه که شادی صدر،محبوبه عباسقلی زاده، فریبا داوودی مهاجر و جمعی دیگر از فعالان حقوق زنان از جمله امضا کنندگان آن هستند 5 راه حل ارایه شده است.

"لغو حجاب اجباری و کلیه قوانین تبعیض آمیز و ضد زن"، "رفع خشونت علیه زنان در تمام عرصه ها" ، "جدایی دین از دولت و محاکمه همه دست اندر کاران جنایات سه دهه گذشته"، راه حل هایی هستند که در این بیانیه مطرح شده است.

امضا کنندگان این بیانیه معتقدند: " در بیانیه هایی که شخصیت های سیاسی بعد از انتخابات منتشر کرده اند توجهی به خواسته های زنان نشده است، در حالیکه بخش عمده ای از بحران جاری به مسائل زنان مربوط می شود."

آنها می گویند بدون ارایه راهکار برای حل مشکلات زنان، هیچ راه حلی پاسخگو نخواهد بود.

به گواه عکس ها و فیلمهای تجمعات و درگیری های خیابانی بعد از انتخابات ریاست جمهوری در ایران و خارج از این کشور، زنان ایرانی در این اعتراضات نقش موثری داشته اند.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.