رئیس پلیس ایران: المپیادهای علمی، محلی برای صید نخبگان است

اسماعیل احمدی مقدم، فرمانده نیروی انتظامی ایران
Image caption رئیس پلیس ایران مجامع علمی بین المللی را محلی برای "صید" نخبگان این کشور دانسته است

اسماعیل احمدی مقدم، فرمانده نیروی انتظامی ایران گفت: "المپیادها، کنفرانس‌ها و مجامع علمی، تورهایی برای صید سرمایه‌های علمی کشورهای در حال توسعه هستند."

رئیس پلیس ایران روز سه شنبه ۲۹ دی (۱۹ ژانویه) در حاشیه هفتمین جشنواره علمی نظم و امنیت به خبرگزاری فارس گفت: " باید شرایط دنیای امروز و تحولات آن را درک کنیم امروزه مانند قرون وسطی زور بازو عامل اصلی قدرت نیست و قدرت اصلی علم و دانش است."

آقای احمدی مقدم گفت: "در دنیای امروز اگر تولید کننده دانش نباشیم، مجبوریم وارد کننده علم شویم. استعمار نوین دیگر مانند گذشته لشگرکشی‌ها و غارت منابع صورت نمی‌گیرد بلکه در قالب سلطه علمی است".

آیت الله علی خامنه ای، رهبر ایران نیز طی ماه های گذشته تاکید کرده است که آموزش بسیاری از رشته های علوم انسانی در دانشگاه ها باعث بی اعتقادی به تعالیم الهی و اسلامی می شود.

همچنین محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران آبان ماه گذشته، مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی این کشور را در حوزه علوم انسانی برای اجرا به دستگاه های ذیربط ابلاغ کرد.

"پاکسازی محیط های علمی و فرهنگی از افکار مادی" و "نفی مظاهر غربزدگی" از جمله اهداف شورای عالی انقلاب فرهنگی در ایران است. بنای آموزش علوم انسانی بر مبنای نظری جمهوری اسلامی و ارتقای آموزش و پژوهش در علوم انسانی و انطباق آن با ارکان و نهادهای این نظام از جمله اهداف تصویب آئین نامه این شورای تخصصی ذکر شده است.

مطالب مرتبط