وب نورد: بگذارید احساستان هوایی بخورد

پوستری که در آن به زبان لاتین نوشته شده ما خوبیم

وب نورد، یکی از اجزاء اصلی برنامه "کلیک فارسی" است که هر هفته از تلویزیون بخش فارسی سرویس جهانی بی بی سی به نمایش در می آید.

وب نورد به معرفی سایت های اینترنتی جدید، جالب و کارآمد اختصاص دارد که هر کدام به دلیلی مورد توجه سازندگان این برنامه قرار گرفته اند.

سایت هایی که در هفته اخیر در برنامه "کلیک فارسی" معرفی شده اند به این شرح است.

بگذارید احساس تان هوایی بخورد

این سایت جالب را افراد خلاقی ساخته‌اند که از اینترنت به عنوان یک وسیله برای ابراز خلاقیت‌های هنری استفاده می‌کنند. "وی فیل فاین" از دنیای بلاگ‌نویسی عمومی، اطلاعات را درو می‌کند. این سایت دنبال کلمه feel یا احساس و واژه‌هایی که از آن مشتق شده‌اند می‌گردد و بعد جمله‌هایی را که شامل این کلمه هستند، به اضافه اطلاعات ابتدایی راجع به نویسنده مثل جنس، سن و محل اقامتش را به دست می‌آورد. برای خواندن جمله‌ها می‌توانید از بین ۶ گزینه مختلف که سمت چپِ پایین صفحه قرار دارند، استفاده کنید. در ضمن گزینه‌هایی مثل جنس، سن، یا حس‌های خاص برای انتخاب، وجود دارد. http://www.wefeelfine.org

برای متقاضیان تحصیل در خارج از ایران

کسانی که علاقمند به تحصیل در دانشگاه‌های خارجی هستند، معمولاً برای انتخاب دانشگاه و شرایط تحصیل، مشکل دارند."اپلای ابرود دات ارگ" مجموعه‌ای شامل اطلاعات متنوع در زمینه گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های خارج از ایران و همچنین مراحل و اطلاعات لازم، جهت دریافت ویزای تحصیلی است. این سایت به شیوه ویکی اداره می‌شود. یعنی هر فردی می‌تواند داخل این سایت، اطلاعات خود را اضافه یا اطلاعات موجود را ویرایش کند. در نهایت محتوای این سایت با کمک کاربران و تجریه‌هایی که کسب کرده‌اند، هر روز کامل‌تر از قبل می‌شود.

http://www.applyabroad.org

اگر به فکر کار و کاسبی جدید هستید، کلیک کنید

شروع یک تجارت تازه در وضعیت اقتصادی فعلی می‌تونه دلهره‌آور باشد. یکی از جاهایی که می‌تواند اطلاعات و راهنمایی‌های مفیدی برای علاقمندان فراهم کند، "ستارت آپ نیشِن" است.چه بخواهید یک تجارت تازه شروع کنید و چه بخواهید تجارتی که دارید را گسترش دهید، این سایت، قدم به قدم راهنمای شماست.نمونه‌هایی از طرح یا الگوهای تجاری در این سایت موجود است. http://www.startupnation.com

سایت یک هنرمند استرالیایی به اسمِ جان لووِته

استفاده از این سایت مثل آن است که یک معلم آبرنگ مجانی داشته باشید. او تکنیک‌های آبرنگ، از ترکیب و تئوری رنگ‌ها تا کشیدن سایه‌ها را براتان توضیح داده است. استنقاشی بر اساس موضوع قدم به قدم در این سایت آموزش داده می‌شود. جان کار خود را از مرحله طراحی شروع می‌کند. ظاهر سایت خیلی ساده است و استفاده از آن حتی برای کسانی که اهل اینترنت نیستند هم راحت است. در قسمت بالای صفحه اصلی می‌توانید روی گزینه گالری کلیک کنید و وارد گالری عکس‌های آبرنگی که از نمایشگاه‌های خود هنرمند گرفته شده بشوید.

http://www.johnlovett.com