تداوم بی خبری از برخی زندانیان سیاسی

Image caption "خدایا سیاسیون ما را ... آنچنان صداقتی نصیبشان کن که اگر خطا کرده اند و یا می کنند و یا در انجام کاری توانایی ندارند، مرد و مردانه از مردم پوزش بخواهند و مسئولیت خطاهای خود را بپذیرند."

همسر محمد نوری زاد می گوید دادستان تهران گفته است تا زمانیکه افکار شوهرش "مهار نشود" به پیگیری پرونده وی پاسخی داده نخواهد شد.

محمد نوری زاد، نویسنده و فیلمساز ایرانی 29 آذر به اتهام توهین به "مسئولین و تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی" بازداشت شد.

به گزارش سایت اصلاح طلب کلمه فاطمه مالکی همسر محمد نوری زاد که اخیرا پس از یکماه بی اطلاعی از وضع شوهرش با دادستان تهران ملاقات داشته طی نامه ای سرگشاده نوشته دادستان تهران در ملاقات 23 دی ماه به او گفته جرم همسرش "بسیار بسیار سنگین" است و در مقابل درخواست ملاقات و پیگیری پرونده او گفته است "تا زمانیکه افکار ایشان مهار نشود به هیچ یک از این خواسته ها پاسخ داده نخواهد شد."

خانم مالکی از اینکه "امروز به جایی رسیده ایم که باید شمشیرها را علیه اندیشه افراد بالا ببریم" انتقاد کرده است.

وی سپس به این "مناجات" همسرش اشاره می کند: "خدایا سیاسیون ما را ... آنچنان صداقتی نصیبشان کن که اگر خطا کرده اند و یا می کنند و یا در انجام کاری توانایی ندارند، مرد و مردانه از مردم پوزش بخواهند و مسئولیت خطاهای خود را بپذیرند."

سایت اصلاح طلب جرس نیز می نویسد "هیچ یک از خانواده بازداشت شدگان نهضت آزادی تا به امروز موفق به ملاقات با زندانیان خود نشده اند و در مراجعه به زندان و دادگاه انقلاب با پاسخ منفی مسئولان روبرو می شوند."

این سایت می افزاید مهدی معتمدی مهر عضو دفتر سياسی نهضت آزادی ايران و دبير كميته آموزش اين تشكل از تاريخ سيزدهم دي ماه سال جاری به دفتر كميته پيگيری وزارت اطلاعات احضار شد و از آن تاريخ هيچگونه اطلاعی از وضعيت وی در دسترس نيست.

به گزارش جرس مسئولان زندان اوین می گویند اسامی بازداشت شدگان نهضت آزادی در لیست زندانیان اوین نیست.

تعدادی از اعضای نهضت آزادی از جمله ابراهیم یزدی دبیر کل آن که وزیر خارجه دولت موقت بود جزء دستگیر شدگان هستند.

کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران نیز گزارش کرده مقام های قضایی و مسئولان زندان از ارایه هر گونه اطلاعات درباره اتهامات سمیه رشیدی فعال 24 ساله حقوق زنان که در 28 آذر ماه 1388بازداشت شده خودداری کرده اند.

خانم رشیدی عضو کمپین یک میلیون امضا برای برابری است که گفته می شود بدلیل فعالیت هایش در زمینه حقوق بشر از محل کار خود در یک موسسه تحقیقاتی اخراج شد و بعنوان دانشجوی ستاره دار از ادامه تحصیل نیز بازماند.

مطالب مرتبط

لینک های اینترنتی مرتبط

بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست