مسئول بروز سوانح هوایی کیست، ایران یا روسیه؟

سازمان هواپیمایی ایران ورود و استفاده از هواپیماهای توپولوف ۱۵۴ به این کشور را ممنوع اعلام کرده است.

رضا نخجوانی، رئیس این سازمان، مصرف سوخت بالا و بدبین بودن مردم، به این نوع هواپیما را، دلیل خروج از ناوگان حمل و نقل هوایی ایران عنوان کرده است.

آقای نخجوانی همچنین در باره حادثه هوایی اخیر در فرودگاه مشهد، خطای خلبان را علت حادثه عنوان کرده و گفته، با توجه به این که خلبان هواپیمای توپولف ۱۵۴ روسی است، ایران نمی تواند مقررات خود را در مورد او اجرا کند و تنها قضیه را به روسیه اعلام خواهد کرد.

پرواز شماره ۶۴۳۷ هواپیمایی تابان روز یکشنبه چهارم بهمن به هنگام فرود در فرودگاه مشهد به دلیل خروج از باند دچار سانحه شد و در جریان این حادثه هفت نفر از مسافران این هواپیما زخمی و دچار شکستگی دست و پا شدند.

بروز سوانح مرگبار در خطوط هوایی داخلی و منطقه ای ایران موجب افزایش نگرانی مردم این کشور شده است. در سال های اخیر به دلیل سقوط هواپیماهای روسی از نوع توپولف در ایران تمامی مسافران و خدمه پروازی این هواپیماها کشته شدند.

این در حالی است که با توجه به نزدیک شدن ایام تعطیلات نوروزی بیشتر مسافران هوایی در خرید بلیت هواپیما دچار تردید هستند. مسعود مهاجر، کارشناس حمل و نقل به بی بی سی گفت که اغلب مسافران هنگام خرید بلیت ابتدا نوع هواپیما را از دفاتر هواپیمایی جویا می شوند. به گفته آقای مهاجر در حال حاضر مراجعه برای هواپیماهای نوع غربی بیشتر است و معمولا مسافران از دفتر خدمات هوایی خود می خواهند که برای آنها در هواپیماهای ایرباس یا بویینگ جا ذخیره کنند.

اخیرا سازمان هواپیمایی کشوری از ابلاغ دستورالعمل جدیدی به دفاتر خدمات مسافرت هوایی و شرکت های هواپیمایی در ایران خبر داده که طبق آن ذکر نوع هواپیما و شرکت هواپیمایی به مسافر ممنوع اعلام شده است.

مقامات ایرانی برای حل مشکل فرسودگی شدید ناوگان هواپیماهای مسافربری ایران به خرید یا اجاره هواپیماهای ساخت روسیه روی آورده اند و طی دو سال گذشته با این کشور قراردادهایی را برای خرید توپولوف های جدید منعقد کرده اند.

علیرضا دادخواه، کارشناس ارشد حمل و نقل هوایی به بی بی سی فارسی گفت که نگهداری توپولف هایی که در ایران به پرواز درآمده اند با روسیه و نکته اصلی این است این کشور از استاندارد کامل در نگهداری هواپیما برخوردار نیست. آقای دادخواه می گوید، حتی به تازگی شرکت هواپیمایی ایرفلوت روسیه تمامی هواپیماهای توپولف این شرکت را با هواپیماهای بوئینگ و ایرباس جایگزین کرده است.

این در حالی است که بعضی از نمایندگان مجلس ایران و کارشناسان هوایی، به دلیل سوانح هوایی مکرر هواپیماهای نوع توپولف، خواهان توقف خرید هواپیماهای توپولوف از روسیه شده اند. تابستان گذشته و در پی سقوط دو هواپیمای مسافربری در ایران که در مجموع ۱۸۴ کشته برجای گذاشت مجلس ایران جلسه ای را برای بررسی سوانح هوایی برگزار کرد که بی نتیجه ماند.

علیرضا دادخواه، کارشناس ارشد حمل و نقل هوایی همچنین گفت که نباید مشکل بروز سوانح هوایی را به نوع هواپیماها نسبت داد، بلکه ایراد اصلی به نهادی در ایران برمی گردد که مسئول نظارت بر این پروازها است. به گفته آقای دادخواه بحث مدیریت ایمنی صنعت هوانوردی در ایران کاملا رعایت نمی شود و نمونه های آن را می توان در نحوه صدور گواهی پرواز برای بعضی از شرکت های هواپیمایی داخلی در ایران مشاهده کرد.

در بخشنامه جدید سازمان هواپیمایی کشوری ایران همچنین عنوان شده که قیمت بلیت پروازهای چارتری بازپرداخت می شود. بلیت این پروازها به دلیل ارزان بودن آن در سراسر جهان قابل بازپرداخت نیست. یک عضو انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران به خبرگزاری ایسنا گفته که چارترها وضع اختلال آمیزی ایجاد می کنند و باید از نظام خدمات هوایی این کشور حذف شوند.

درعین حال مسعود مهاجر، کارشناس حمل و نقل می گوید که پروازهای چارتر بخشی از فعالیت دفاتر مسافرتی است که بخش خصوصی فقط می تواند آن را انجام دهد و به این ترتیب این فعالیت متوقف خواهد شد.