'معاون وزیر راه ایران به صورت رئیس یک شرکت هواپیمایی سیلی زد'

تصویر بال هواپیما از زاویه داخلی پنجره هواپیما
Image caption ناتوانی ایران در خرید هواپیماهای نو باعث شده تا این کشور برای تامین نیازهای خود دست به خرید هواپیماهای دست دوم و هواپیماهای روسی بزند

به گزارش سایت های خبری در ایران، در جریان جلسه رسیدگی به سانحه اخیر هوایی در مشهد، رضا نخجوانی، معاون وزیر راه و ترابری ایران به صورت رئیس شرکت هواپیمایی تابان سیلی زد.

سایت الف متعلق به احمد توکلی، رئیس اصولگرای مرکز پژوهش های مجلس، روز دوشنبه پنجم بهمن (۲۵ ژانویه) خبر این مشاجره میان آقای نخجوانی و اصغر عبدالله پور، مدیر عامل شرکت هواپیمایی تابان را منتشر کرده است.

به گزارش الف، سیلی زدن معاون وزیر راه و ترابری به آقای عبدالله پور در جریان جلسه رسیدگی به حادثه هوایی مشهد که توسط اعضای کمیسیون عمران مجلس ایران برگزار شده بود، اتفاق افتاده است.

در گزارشی دیگر، سایت تابناک به نقل از شاهدان عینی آورده است که نزاع میان معاون وزیر راه و ترابری که رئیس سازمان هواپیمایی ایران نیز هست (رضا نخجوانی) و مدیرعامل شرکت هوایی تابان (اصغر عبدالله پور) زمانی روی داده است که آقای نخجوانی گفته است که مجوز شرکت هوایی تابان را باطل می کند و آقای عبدالله پور نیز به این گفته پاسخ داده است.

پرواز شماره ۶۴۳۷ هواپیما تابان روز یکشنبه چهارم بهمن به هنگام فرود در فرودگاه مشهد به دلیل خروج از باند دچار سانحه شد.

در جریان این حادثه هفت نفر از مسافران این هواپیما زخمی و دچار شکستگی دست و پا شدند.

رئیس سازمان هواپیمایی گفته است که خلبان هواپیمای متعلق به شرکت تابان با وجود تذکر برج مراقبت در زمینه نامساعد بودن باند فرودگاه اقدام به فرود کرده است و این موضوع منجر به حادثه شده است.

اما خلبان هواپیمای دچار حادثه شده، مدعی است که علت حضور او در فرودگاه مشهد، وضعیت جسمانی بد یکی از مسافران بوده است که نیاز به خدمات فوری پزشکی داشته است.

هواپیمایی تابان به شرکت سهامی توس گستر (آستان قدس رضوی) و منطقه ویژه اقتصادی سرخس تعلق دارد و در سال ۱۳۸۴(۲۰۰۵) تأسیس شده است.

انتقاد شدید از رئیس سازمان هواپیمایی ایران

پس از وقوع مجادله و "کتک کاری" میان رئیس سازمان هواپیمایی کشور و مدیر عامل شرکت هواپیمایی تابان، روز دوشنبه پنجم بهمن (۲۵ ژانویه) اصغر عبدالله پور، مدیر شرکت هواپیمایی تابان با ارسال نامه ای به رسانه های این کشور به انتقاد از سیاست های رئیس سازمان هواپیمایی ایران پرداخت.

در بخشی از این نامه که خبرگزاری مهر آن را منتشر کرده است، آقای عبدالله پور گفته است: "از نوادر روزگار است که گفته شود هواپیمایی تابان آگاهانه سانحه داده است."

آقای عبدالله پور در نامه خود خطاب به رئیس سازمان هواپیمایی ایران گفت: "علیرغم تمامی موانعی که بر خلاف شعارهای حمایت از بخش خصوصی که سازمان هواپیمایی کشوری در دوره مدیریت جدید مطرح می کرد نسبت به این شرکت روا داشته است، باید بگویم اگر چه حفظ حرمت مدیران و کارشناسان عزیز آن سازمان برایم یک تکلیف است اما سکوت را جایز نمی دانم و استدعا دارم خبرنگاران از رئیس سازمان هواپمایی کشوری بپرسند سه فروند هواپیمای بوئینگ MD که شش ماه قبل خریداری شده بود و تقاضای کارشناسی این سازمان و جایگزینی آنها را با توپولف داشت و پذیرش آن را از سازمان دریافت کرده بود، چرا تا کنون وارد نشده است؟"

ناتوانی ایران در خرید هواپیماهای نو باعث شده تا این کشور برای تامین نیازهای خود دست به خرید هواپیماهای دست دوم و هواپیماهای روسی بزند.

این راه حل در کوتاه مدت جوابگوی نیازهای داخلی و بین المللی ناوگان هوایی بوده اما سقوط پی در پی هواپیماهای کهنه و روسی باعث شده تا ناوگان هوایی این کشور به ناوگانی پرخطر تبدیل شود.

ایران در طول سال های اخیر تلاش های زیادی برای نوسازی ناوگان هوایی خود انجام داده اما عمده این تلاش ها بی ثمر بوده و این کشور نتوانسته در خرید هواپیما از بند تحریم های آمریکا بگریزد.

مطالب مرتبط