فرزند کروبی: واقعیت با مشروعیت تفاوت دارد

کرویی
Image caption پسر آقای کروبی می گوید پدرش می خواهد قطار انقلاب به مسیرش برگردد

در پی انتشار سخنان مهدی کروبی درباره به رسمیت شناختن ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد، محمد تقی کروبی، فرزند او نحوه انعکاس سخنان پدرش در رسانه ها را "گزینشی و سر در گم کننده" دانست.

محمد تقی کروبی در گفتگو با سایت خبری سحام نیوز که پایگاه اطلاع رسانی حزب اعتماد ملی است گفت که نمی توان این واقعیت را نادیده گرفت که پس از تایید نتیجه انتخابات به وسیله شورای نگهبان و تنفیذ حکم ریاست جمهوری به وسیله رهبر ایران، آقای احمدی نژاد رئیس دولت است و تصمیم گیری هایش را بر زندگی مردم تاثیر می گذارد.

محمد تقی کروبی در این حال تاکید کرد بین واقعیت و مشروعیت تفاوت وجود دارد.

همزمان، زهرا رهنورد از فعالان سیاسی و همسر میرحسین موسوی، در مصاحبه ای با وب سایت روزآنلاین تاکید کرد که " نه دولت احمدی نژاد را به رسمیت می شناسیم و نه سازش می کنیم بلکه صادقانه پی گیر حقوق و مطالبات مردم هستیم."

مهدی کروبی، از رهبران مخالفان دولت در ایران دوشنبه گفته بود که عقیدهدارد در انتخابات ریاست جمهوری ایران تقلب شده است، اما آقای احمدی نژادرا به دلیل تنفیذ حکمش توسط آیت الله علی خامنه ای، رئیس دولت می شناسد.

بعضی از ناظران سیاسی با اشاره به سخنان آقای کروبی و یکی از بندهای بیانیه هفدهم میرحسین موسوی که خواستار مسوولیت پذیری دولت در برابر مردم، مجلس و قوه قضائیه شده بود، احتمال داده اند تلاش هایی برای آرام کردن مخالفت ها در جریان باشد.

محمد تقی کروبی با رد این تحلیل گفت پدرش و میرحسین موسوی همچنان برای "احقاق حقوق از دست رفته مردم" بر اساس قانون اساسی تلاش می کنند.

محمد تقی کروبی: " آقای کروبی فردی صریح و شجاعی هستند که برای دو روز دنیا، آخرتخود و نیز محبت این ملت را به هیچ چیز نخواهند فروخت. اگر بنا بر معامله ونادیده گرفتن اتفاق ها بود ایشان هفت ماه تحمل دشنام ها ، برخوردهای غیرانسانی و نیز خطر ترور را به جان نمی خریدند."

او ادامه داد: "تلاش در جهت احقاق حقوق از دست رفته مردم و بازگشت به قانون ما را نبایددر مسیر غیر منطقی خشونت طلبان، این جنگ طلبان جنگ ندیده، قرار دهد."

بر اساس گفته های محمد تقی کروبی، پدرش و میرحسین موسوی در پی اصلاح امور، بازگرداندن انقلاب به مسیر واقعی خود و جلوگیری از انحراف آن هستند.

مطالب مرتبط