'دستگیری عامل ترور دادستان خوی در درگیری با اعضای پژاک'

ولی الله حاجی قلی زاده
Image caption ولی الله حاجی قلی زاده، دادستان عمومی و انقلاب شهر خوی روز 28 دی ترور شد

استاندار آذربایجان غربی از بازداشت 'عامل ترور' دادستان شهر خوی در درگیری نیروهای امنیتی با اعضای گروه پژاک که تعدادی کشته نیز به جا گذاشت خبر داده است. ولی الله حاجی قلی زاده هشت روز پیشتر در برابر خانه اش ترور شده بود.

به گزارش منابع خبری ایران وحید جلال زاده استاندار آذربایجان غربی بعد از ظهر سه شنبه گفت که مظنون در عملیاتی با شرکت اعضای وزارت اطلاعات و نیروهای مرزی ایران دستگیر شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر او گفت: "بر اساس سرنخ های موجود شب گذشته (دوشنبه شب) در پی درگیری سربازان گمنام امام زمان (اعضای وزارت اطلاعات) و ماموران هنگ مرزی استان با نیروهای معاند و ضد انقلاب پژاک، عامل ترور دادستان شهرستان خوی شناسایی و دستگیر و چند نفر از افراد این گروهک نیز به هلاکت رسیدند."

جزئیات بیشتری از این درگیری اعلام نشد. پژاک یک گروه شورشی کرد است که در سال های اخیر بارها با نیروهای ایرانی درگیر شده است.

ولی الله حاج قلی زاده، دادستان عمومی و انقلاب شهر خوی، ساعت ۸ شب دوشنبه ۲۸ دی مقابل منزلش مورد هدف دو گلوله قرار گرفت و کشته شد.

رئیس دادگستری آذربایجان غربی قبلا ترور ولی الله حاجی قلی زاده را به گروه پژاک نسبت داده و گفته بود که این گروه دادستان خوی را "تهدید به ترور" کرده بود.

مقام های جمهوری اسلامی می گویند که آقای قلی زاده - که بیش از ده سال در دستگاه قضایی آذربایجان غربی کار کرده بود - به خصوص در زمینه رسیدگی به پرونده های مربوط به "گروهک های ضد انقلاب"، زمین خواری و مفاسد اخلاقی فعالیت داشت.

ابراهیم محمدلو فرماندار خوی یک روز پس از ترور آقای قلی زاده به دستگیری سه نفر در ارتباط با آن حادثه اشاره کرده و گفته بود که "سرنخ های اولیه" به دست آمده است. نام هیچ یک از مظنونان فاش نشده است.

آقای محمدلو روز سه شنبه نیز به خبرگزاری مهر گفت: "با توجه به سرنخ های موجود و تحقیقات نیروهای امنیتی خوشبختانه توانستیم بر اساس رد زنی ها عامل این حادثه را شناسایی و به موقع دستگیر کنیم."

مقام ها می گویند که تحقیقات درباره این ترور همچنان ادامه دارد و جزئیات بیشتر را بعدا اعلام خواهند کرد.

مطالب مرتبط