دستگیری های تازه در ایران

بازداشت
Image caption خبرهای رسیده از ایران حاکی از موج تازه بازداشت دانشجویان و فعالان سیاسی در این کشور است

گزارش ها از ایران از موج تازه بازداشت دانشجویان و فعالان حقوق بشر خبر می دهد.

خبرنامه دانشجویی امیرکبیر روز سه شنبه ۱۳ بهمن (۲فوریه ) خبر بازداشت محمدعلی رفیعی، عضو انجمن اسلامی دانشگاه حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران، حمید یحیوی، دانشجوی کارشناسی ارشد علوم سیاسی دانشگاه تهران و اسماعیل ایزدی خواه را منتشر کرد.

همچنین خبرهایی از بازداشت وحید عابدینی، عضو سابق انجمن اسلامی دانشگاه تهران و عضو هیات موسس ستاد جوانان حامی خاتمی (ستاد ۸۸) و برادرش نوید عابدینی در سایت های خبری نزدیک به اصلاح طلبان منتشر شده است.

خبر دیگری هم حاکی ازدستگیری شاهین فضلی، فعال مدنی، منتقد سینما و دانشجوی رشته مهندسی کامپیوتر دانشگاه علمی و کاربردی در شهر تبریز بوده است.

شاهین فضلی که برادر بایرام فضلی کارگردان سینماست، پیش از این هم چند بار احضار و بازداشت شده بود.

خبرگزاری "مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران" هم در خبرهای جداگانه ای از دستگیری نازنین فرزانجو، دانشجوی مترجمی زبان فرانسه و از فعالان حقوق بشر در مهرشهر کرج و محمد علی اسلامپور، سردبیر نشریه "نوای وقت" در کرمانشاه خبر داده است.

"ادوار نیوز" هم خبر دستگیری محمد مختاری، از فعالین سیاسی دانشگاه کاشان و از اعضای دفتر تحکیم وحدت در این شهر را منتشر کرده است.

دلایل بازداشت این افراد اعلام نشده است.

نیلوفر لاری پور بازداشت شد

نیلوفر لاری پور، شاعر، ترانه سرا و خبرنگار روز دوشنبه ۱۲ بهمن(۱ فوریه) به دفتر پیگیری وزارت اطلاعات احضار و بازداشت شد.

یکی از همکاران خانم لاری پور در گفت و گو با پارلمان نیوز،سایت رسمی فراکسیون اقلیت مجلس، ضمن تایید این خبر گفت که او هیچ گونه فعالیت سیاسی و حزبی نداشته و حتی مطالب وبلاگ او هم درباره مسایل مذهبی بوده است.

به گفته همکار او تنها فعالیت سیاسی او مربوط به دوران انتخابات ریاست جمهوری ایران و حمایت او از میرحسین موسوی بوده است.

مطالب مرتبط