اعلام آمادگی مخالفان برای شرکت درمناظره تلویزیونی در ایران

حزب اعتماد ملی
Image caption حزب اعتماد ملی به دبیرکلی مهدی کروبی برای شرکت در مناظره های تلویزیونی اعلام آمادگی کرد

حزب اعتماد ملی روز چهارشنبه ۱۴بهمن (۳ فوریه) برای شرکت دربرنامه مناظره تلویزیون ایران اعلام آمادگی کرد.

رحمت الله بیگدلی، از اعضای شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در گفت وگو با سایت خبری این حزب، سحام نیوز، با اشاره به دیداری که با مهدی کروبی، دبیر کل این حزب داشته، از تصمیم این حزب برای شرکت فعال در مناظره های تلویزیونی خبر داد.

به گفته او آقای کروبی با شرکت او ( رحمت الله بیگدلی) موافقت کرده بوده و این موضوع چند روز پیشتر به اطلاع عزت الله ضرغامی، رئیس سازمان صدا و سیما هم رسیده بود، اما با وجود این "حمید رسایی به صورت یکجانبه در صدا و سیما حضور می یابد و به گونه ای سخن می گوید که گویا اصلاح طلبان حاضر به حضور در برنامه مناظره نیستند."

جمعه گذشته حمید رسایی، نماینده اصولگرای مجلس ایران با شرکت در برنامه "دیروز، امروز، فردا" که به طور زنده از شبکه سه تلویزیون ایران پخش می شد، گفت : "به من گفته شده که با ده، دوازده تا از دوستان تماس گرفته شده است تا در مناظره شرکت کنند اما در این برنامه حضور نیافته اند".

او گفت که باید نام این افراد اعلام شود و " حضور نیافتن شان برای این شخصیت ها هزینه داشته باشد."

آقای بیگدلی با رد اظهارات حمید رسایی و ابراز تاسف از همراهی مجری برنامه با چنین اظهاراتی، گفت که اصلاح طلبان همواره از شرکت در این گونه برنامه ها استقبال کرده اند. وی با اشاره به آمادگی اش برای حضور بدون قید و شرطی در برنامه مناظره این هفته با هر شخصی که از جانب حامیان دولت در این برنامه حضور یابد، گفت: "آقای کروبی بر ضرورت حضور این جانب تاکید کردند".

رحمت الله بیگدلی به مناظره ای که قرار بود در زمان تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری، با حمید رسایی در دانشگاه الزهرای تهران برگزار شود اشاره کرد و گفت که مسئولان برگزاری این مناظره دو ساعت قبل از شروع مناظره خبر دادند که آقای رسایی حاضر به حضور در این مناظره نشده است.

در مناظره های تلویزیونی که در برنامه ای با نام "رو به فردا" پخش می شد، تا به حال فقط مصطفی کواکبیان و جواد اطاعت از چهره های سیاسی نزدیک به جریان اصلاح طلب شرکت کرده اند که هیچ یک از آنها از چهره های شاخص جریان معترض نیستند.

مخالفان دولت می گو یند که پس از تغییر نام و کاهش مدت پخش این برنامه، مناظره هاعملا به گفت و گو های یک طرفه حامیان دولت تبدیل شده است.

اعلام آمادگی فرزند آیت الله منتظری برای شرکت در مناظره تلویزیونی

Image caption احمد منتظری،پسر حسینعلی منتظری برای شرکت در مناظره ای با هدف پاسخ دادن به اتهام های منتسب به پدرش، اعلام آمادگی کرد

احمد منتظری، پسر آیت الله حسینعلی منتظری روز سه شنبه ۱۳بهمن (۲ فوریه) با انتشار بیانیه ای از سوی خود و جمعی از شاگردان و دوستان آیت الله منتظری اعلام آمادگی کرد که در مناظره ای برای پاسخ دادن به "اتهام هایی" که به پدرش از طریق تلویزیون ایران نسبت داده شده است، شرکت کند.

او در این بیانیه با اشاره به "تخریب های ناجوانمردانه، غیراخلاقی و یک طرفه " تلویزیون ایران که به ویژه در شب های نزدیک به چهلم درگذشت آقای منتظری از تلویزیون جمهوری اسلامی پخش شده است، از مسئولین این رسانه خواسته است تا "انصاف" را درباره آقای منتظری رعایت کنند.

احمد منتظری همچنین در این بیانیه از اینکه اجازه نداشته اند مراسم چهلم پدرش را در مسجد یا حسینیه ای برگزار کنند و از دستگیری "عده ای جوان بیگناه " در این مراسم اظهار تاسف کرد و از مردم عذرخواهی کرده است.

مطالب مرتبط