انتقاد رئیس سازمان بازرسی ایران از 'تندروی ها'

مصطفی پورمحمدی
Image caption مصطفی پورمحمدی یکسال قبل از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری توسط محمود احمدی نژاد از پست وزارت کشور برکنار شد

مصطفی پورمحمدی، رئیس سازمان بازرسی ایران ضمن دعوت به آرامش، از "تندروی" های صورت گرفته انتقاد کرد.

آقای پورمحمدی که روز چهارشنبه ۱۴ بهمن (۳فوریه) در قم سخنرانی می کرد در این باره گفت: "بعضی ها آنقدر سوپر انقلابی نباشند که بخواهند از ولی فقیه جلو بزنند. باید دقت کنیم که پشت سر رهبر انقلاب، قدم به قدم، پا جای پای ایشان بگذاریم."

پیشتر آیت الله علی خامنه ای، رهبر ایران بر برخورد مطابق قانون با معترضان تاکید کرده بود و از همه خواسته بود که از حرکت خودسرانه پرهیز کنند.

با وجود این، موضع گیری ها و سخنان بعضی از مسئولین و روحانیون بلندپایه اصولگرا در ماه های اخیر از پافشاری شان در برخورد تند با مخالفان حکایت دارد .

مصطفی پورمحمدی، که در دولت قبلی محمود احمدی نژاد مدتی وزیر کشور بود، تحریم های اقتصادی و حمایت از گروه های سیاسی مخالف حکومت ایران را نمونه جنگ سخت و "تهاجم فرهنگی" را جنگ نرم نامید.

آقای پورمحمدی جریان سازی، به راه انداختن آشوب های داخلی، گسترش تهمت و شایعه در جامعه را سبب بی انگیزه شدن جوانان دانست.

او اختلافات ماه های اخیر و درگیری های پیش آمده در جریان حوادث پس از انتخابات را در جهت خواست "دشمن" ارزیابی کرد.

مصطفی پورمحمدی همچنین افزایش میزان "بی مسئولیتی و عدم تعهد به تکالیف" میان مدیران و مسئولان کشور را خواسته دشمنان و سبب تزلزل پایه های اعتقادی مردم و بدبینی آنها به نظام برشمرد.

چندی پیش آقای پورمحمدی درسخنرانی دیگری از بزرگان حوزه علمیه و مدیران کشور خواسته بود که با "فرافکنی و اتهام‌زنی و مجادلات بیهوده، فضا را متشنج نکنند".

گروهی از چهره های اصولگرای منتقد دولت و برخی از روحانیان سرشناس هم در ماه های اخیر کوشیده اند با انتقاد از "تندروی"های انجام شده در برخورد با مخالفان، از این نوع برخوردها فاصله بگیرند.

مطالب مرتبط