مرتضی نبوی: مشائی دولت را "فلج" می کند

اسفندیار رحیم مشایی
Image caption واکنش های محافظه کاران به اظهارات رییس دفتر رییس جمهور ادامه دارد

در واکنش هایی جدید به اظهارات رحیم مشایی، مرتضی نبوی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و داوود احمدی نژاد برادر رییس جمهور به انتقاد از اظهارات رییس دفتر ریاست جمهوری پرداختند.

مرتضی نبوی، که مدیر مسوولی روزنامه محافظه کار رسالت را نیز بر عهده دارد، ضمن انتقاد از انتصاب مشایی به مشاغل مهم دولتی، ابراز نگرانی کرد که به واسطه عملکرد وی "دولت فلج شود".

در واکنشی جداگانه، داود احمدی نژاد، برادر رییس جمهور و رییس سابق بازرسی ریاست جمهوری، برای پاسخگويی به سخنان اسفنديار رحيم مشایی اعلام آمادگی كرد.

آقای مشایی اخیرا با بیان سخنانی که از سوی عده ای از محافظه کاران "زیر سوال بردن مدیریت انبیا" تلقی شده، اعتراض آنها را برانگیخته است. آقای مشایی در اظهاراتی درخصوص ناتوانی حضرت نوح در مدیریت و برقراری عدالت، سخن گفته بود و مدیریت حضرت عیسی را هم زیر سوال برده بود.

انتصاب مشایی، نشانه" بی تدبیری"

مدیر مسوول رسالت روز چهارشنبه 15 بهمن (3 فوریه) طی سخنانی در قم با "ضد فرهنگی" توصیف کردن مواضع اخیر اسفندیار رحیم مشایی، انتصاب کسانی چون وی یا سعید مرتضوی (دادستان سابق تهران و رییس فعلی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز) در دولت را نشانه "بی‌تدبیری" دانست.

همزمان، جعفر شجونی دبيركل جامعه اسلامی وعاظ تهران در گفت و گو با خبرگزاری فارس گفت كه داوود احمدی‌نژاد اعلام آمادگی کرده تا با حضور در جلسه هفتگي جامعه وعاظ، ثابت كند كه انديشه مشايی "با احكام و مبانی اسلام تعارض دارد".

داوود احمدی نژاد، که اکنون دبیرکلی "ستاد پدافند غیرعامل" را برعهده دارد، در گفت و گویی با خبرگزاری فارس در 4 بهمن (24 ژانویه) اظهارات رحیم مشایی را "پروژه ای برای مشغول سازی نظام" دانسته و او را به وابستگی به انگلیس‌، آمریکا و اسراییل متهم کرد.

توضیحات خبرساز در جامعه وعاظ

چندی پيش آقای مشایی با حضور در نشست جامعه اسلامي وعاظ کوشید به سوال های اعضای این تشکل محافظه کار در مورد مواضع خود پاسخ دهد که اظهارات وی، به طرح انتقادهایی جدید از سوی محافظه کارن انجامید.

آقای مشایی در آن جلسه با دفاع از سخنان قبلی خود درباره ناتوانی حضرت نوح در مدیریت و برقراری عدالت، مدیریت حضرت عیسی را هم زیر سوال برد.

اظهارات رییس دفتر محمود احمدی نژاد در مورد نحوه مدیریت پیامبران، تاکنون واکنش های زیادی را در میان روحانیان و شخصیت های محافظه کار برانگیخته است.

در یکی از آخرین واکنش ها، جبهه پیروان خط امام و رهبری طی نامه‌ای به محمود احمدی نژاد با انتقاد شدید از "اظهارات عجیب، هتاكانه و موهن" مشایی تاکید کرد که حمایت از وی باعث نگرانی رای دهندگان به محمود احمدی نژاد شده است.

جبهه پیروان خط امام و رهبری، ائتلافی از 14 تشکل محافظه کار به دبیر کلی حبیب الله عسگر اولادی است که در جریان انتخابات ریاست جمهوری از احمدی نژاد حمایت کرد.

رییس دولت دهم، پیشتر در واکنش به منتقدان حمایت از اسفندیار مشایی تاکید کرده بود که آشنایی با وی را "افتخار" خود می داند.