جلسه دوم دادگاه هفت بهایی برگزار شد

دومین جلسه محاکمه هفت سرپرست سابق بهائیان ایران در دادگاه انقلاب تهران برگزار شد. بر اساس گزارش ها، جلسه دادگاه این افراد غیرعلنی بوده و حدود یک ساعت طول کشیده است.

متهمان به نام های فریبا کمال آبادی، جمال الدین خانجانی، عفیف نعیمی، سعید رضایی، بهروز توکلی، وحید تیزفهم و مهوش ثاب اعضای "گروه یاران" هستند که به گفته مرکز بین المللی بهاییان دو سال پیش قبل از دستگیری، به امور اداری و داخلی بهائیان در ایران رسیدگی می کردند.

جلسه اول محاکمه این افراد در روز 12 ژانویه امسال در شعبه 28 دادگان انقلاب تهران برگزار شده بود که در آن متهمان اتهام ها علیه خود را رد کردند.

مقام های قضایی ایران چند اتهام از جمله افساد فی الارض، جاسوسی، فعالیت های تبلیغی علیه نظام، همکاری با اسرائیل و راه اندازی و گسترش تشکیلات قانونی را علیه هفت بهایی مطرح کرده اند.

جامعه بین المللی بهایی و وکلای هفت متهم این اتهام ها را بی اساس می دانند و بر بیگناه بودن آن ها تاکید دارند.

جامعه بین المللی بهائیان و نزدیکان متهمان گفته اند که جلسه دوم دادگاه حدود یک ساعت طول کشیده و مانند جلسه اول غیر علنی برگزار شد و اعضای خانواده ها اجازه حضور در دادگاه را نداشتند.

آمریکا و اتحادیه اروپا بارها با صدور بیانیه هایی خواهان آزادی این هفت تن شده اند.

شورای اتحادیه اروپا روز 12 ژانویه "نگرانی جدی" خود را از شروع محاکمه هفت نفر بهایی اعلام کرد.

جمهوری اسلامی ایران که بهائیت را به رسمیت نمی شناسد و فعالیت های بهائیان را غیرقانونی می داند، درحالی که بیش از یک سال و نیم از زمان بازداشت این هفت نفر می گذرد، محاکمه آن ها آغاز کرده است.

مطالب مرتبط