رئیس سازمان هواپیمایی کشوری ایران: جایگزینی توپولوف توصیه شده است

سانحه فرودگاه مشهد
Image caption توپولوف های روسی در شماری از سوانح هوایی ایران دخیل بوده اند

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری ایران خارج کردن هواپیماهای توپولوف روسی از ناوگان هواپیمایی کشور را توصیه کرده است.

روز دوشنبه، 19 بهمن (8 فوریه)، رضا نخجوانی، معاون وزیر راه و ترابری و رئیس سازمان هواپیمایی کشوری ایران، گفت که خروج کلیه ناوگان توپولوف از کشور در حال بررسی است و از همه شرکت های هواپیمایی داخلی درخواست شده است نسبت به اصلاح ناوگان خود اقدام کنند.

آقای نخجوانی که در مصاحبه ای با خبرگزاری دانشجویان ایران - ایسنا - سخن می گفت افزود که از این شرکت ها خواسته شده است تا هواپیماهای دیگری را جایگزین هواپیماهای مسافربری توپولف کنند.

رئیس سازمان هواپیمایی ایران دلیل این توصیه را مشاهده ایراداتی در هواپمیاهای توپولوف عنوان کرد و گفت که گزارش این ایرادات به روسیه ارسال شده و افزود که"متناسب با گزارش و پاسخ روسیه در مورد شرایط ایمنی این نوع هواپیماها در مورد به کارگیری آنها توسط شرکت های مسافربری در آینده تصمیم گیری خواهد شد.

هفته گذشته آقای نخجوایی در اشاره به سانحه هوایی روز 4 بهمن در فرودگاه مشهد، که باعث زخمی شدن شماری از سرنشینان یک فروند هواپیمای توپولوف 154 متعلق به شرکت هوایی تابان شد، گفت که در آن سانحه "هیچ ضعف و قصوری" دخیل نبوده است.

وی گفت که علت سانحه ایراداتی در موتور این نوع هواپیماها بوده است.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در مصاحبه خود با ایسنا افزود که در حال حاضر، حدود بیست و سه فروند هواپیمای از نوع توپولوف در کشور پرواز می کند و افزود که به شرکت تابان اعلام شده نسبت به اصلاح ناوگان هوایی خود اقدام کند و این شرکت به جایگزینی این ناوگان مبادرت کرده است.

به گفته آقای نخجوانی، چند روز پیش شرکت تابان اولین فروند توپولوف ابن شرکت را از کشور خارج کرد و دو فروند توپولوف دیگر شرکت هم تا سال آینده از رده خارج می شوند.

در پاسخ به این سئوال که به چه دلیل تمامی توپولوف های مورد استفاده شرکت های ایرانی از رده خارج نمی شوند، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت که "این موضوع در حال بررسی است و اگر به این نتیجه برسیم، با صدور بخشنامه ای از پرواز هواپیماهای توپولوف جلوگیری می شود و در این زمینه، فرقی بین شرکت های دولتی و خصوصی نخواهد بود."

کمبود منابع 'مانع بهسازی ناوگان هوایی'

این مقام دولتی افزود که شرکت های هواپیمایی هم خود تمایلی به استفاده از این نوع هواپیما ندارند اما به دلیل کمبود منابع و امکانات مالی برای جایگزینی ناوگان بهتر، ناگزیر این نوع هواپیما را به کار می گیرند.

آقای نخجوانی گفت که خارج کردن بیست فروند توپولوف از ناوگان هوایی کشور می تواند باعث کاهش تعداد صندلی های پرواز شود اما اگر این اقدام به معنی ایمنی بیشتر پروازها باشد، راه حلی قابل قبول است.

Image caption نخجوانی افزایش قیمت بلیت را راهی برای بهسازی ناوگان هوایی دانسته است

وی گفت که برای حل اساسی معضل امنیت پرواز شرکت های هواپیمایی ایرانی، لازم است یا منابع مالی کافی در اختیار این شرکت ها قرار گیرد و یا به آنها اجازه داده شود تا "با نرخ واقعی و مبتنی بر تقاضای بازار فعالیت کنند."

به گفته معاون وزیر راه و ترابری، آزاد سازی نرخ بلیت هواپیماهای باعث خواهد شد که نه تنها ناوگان توپولوف بلکه هواپیماهای غربی قدیمی نیز به سرعت از ناوگان هواپیمایی کشور خارج و با ناوگان مناسبی تعویض شود.

نخستین سانحه هوایی در بخش حمل و نقل هوایی ایران در سال 1359 و در مسیر مشهد - تهران روی داد و به کشته شدن بیش از یکصد و بیست سرنشین هواپیما منجر شد.

در سال های بعد، برای هواپیماهای شرکت های هواپیمایی ایرانی سوانح متعددی به وقوع پیوست که در بسیاری از آنها، سرنشینان هواپیما جان خود را از دست دادند یا زخمی شدند.

اگرچه این نوع سوانح به نوع خاصی از هواپیماهای مورد استفاده در ناوگان هوایی کشوری منحصر نشده، اما در شمار قابل توجهی از سوانح مرگبار، هواپیماهای ساخت یا طراحی روسیه، از جمله توپولوف، مورد استفاده بوده است.

کارشناسان فرسوده بودن ناوگان هواپیمایی ایران را که ناشی از تحریم های خارجی به خصوص از سوی آمریکاست علت اصلی کثرت سوانح هوایی در این کشور دانسته اند هر چند در بسیاری از موارد، مقامات دولتی خطای انسانی را مسئول اعلام کرده اند.

تحریم اقتصادی از سوی دولت آمریکا دلیل اصلی روی آوردن شرکت های هواپیمایی داخلی به خرید یا اجاره هواپیماهای روسی عنوان شده هر چند منابع هواپیمایی آمریکایی تاکید داشته اند که تحریم اقتصادی ایران شامل تامین قطعات مورد نیاز هواپیماهای مسافربری ساخت آمریکا نشده است.

مطالب مرتبط