علیرضا بهشتی و محمدرضا تاجیک آزاد شدند، تاجیک در تلویزیون ظاهر شد

محمدرضا تاجیک
Image caption آقای تاجیک یکی از مشاوران انتخاباتی میرحسین موسوی و معاون مرکز پژوهش‌های استراتژیک ریاست جمهوری در دوران محمد خاتمی بود

ساعتی پس از آنکه دادسرای عمومی و انقلاب تهران اعلام کرد که علیرضا حسینی بهشتی و محمدرضا تاجیک، دو مشاور بازداشت شده میرحسین موسوی با سپردن وثیقه آزاد شده اند، محمدرضا تاجیک در یک برنامه تلویزیونی ظاهر شد و در انتقاد از جنبش اعتراضی ایران و رهبران آن سخن گفت.

سایت دادسرای تهران نوشت که بازجویی و تحقیقات از آقای بهشتی و آقای تاجیک تکمیل شده و آن دو با سپردن وثیقه در شامگاه سه شنبه ۲۰ بهمن (۹ فوریه) از زندان آزاد شده اند، اما ساعتی بعد واحد مرکزی خبر، خبرگزاری صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که آقای تاجیک میهمان برنامه ویژه خبری شبکه ۲ تلویزیون ایران در ساعت ۱۰:۳۰ شب خواهد بود.

او در این برنامه ظاهر شد و با ارائه تحلیلی از وقایع قبل و بعد از دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران، ضمن رد ادعای "تقلب" در انتخابات، گفت که "رسانه های بیگانه و صهیونیستی" بر موج اعتراضات پس از آن سوار شده اند.

آقای تاجیک یکی از مشاوران انتخاباتی میرحسین موسوی بود و در زمان دولت "اصلاحات"، مشاورت محمد خاتمی و معاونت مرکز تحقیقات استراتژیک ریاست جمهوری را به عهده داشت.

پیش از این هم عده ای از چهره های شاخص جناح اصلاح طلب، پس از گذراندن مدتی در زندان، جلوی دوربین های تلویزیون ایران ظاهر شده و علیه عقاید و کارهای پیشین خود و همفکرانشان سخن گفته بودند.

آقای تاجیک اواسط دی ماه و پس از وقایع روز عاشورای تهران بازداشت شده بود.

علیرضا حسینی بهشتی، فرزند آیت الله محمد بهشتی هم که به نوشته سایت دادسرای تهران در شامگاه سه شنبه آزاد شده است، در پی این حوادث بازداشت شده بود.

این دومین بازداشت آقای بهشتی در جریان حوادث پس از انتخابات بود که به گفته اعضای خانواده او، به بروز مشکلات قلبی برای او انجامید.

مطالب مرتبط