اعتراض مهدی کروبی به صدا و سیمای ایران

کروبی در تظاهرات
Image caption کروبی: بسیاری از یادگاران امام به کیسه بوکس نوآموزان عرصه دین و سیاست تبدیل شده اند

مهدی کروبی، یکی از رهبران مخالفان دولت ایران، در نامه ای به شورای نظارت سازمان صدا و سیمای این کشور، از نحوه بررسی تاریخ انقلاب و جنگ عراق در این سازمان انتقاد کرده است.

مهدی کروبی در نامه اش به برنامه "دیروز، امروز، فردا" اعتراض کرده است که مهمان روز یکشنبه (7 فوریه) آن به شدت از مخالفان دولت انتقاد کرد و در مصاحبه اش آیت الله خمینی، نخستین رهبر جمهوری اسلامی را "آقا روح الله" نامیده بود.

مهدی کروبی در نامه اش گفته که مهمان "ناشناس" تصمیم آیت الله خمینی درباره قبول آتش بس در جنگ عراق را خدشه دار کرده است.

او نوشته است: "آقایی که در این برنامه مدرس دانشگاه و فعال فرهنگی معرفی شده اند باید بدانند نه اشخاصی که حتی ابر قدرتها و سیاستهای پیچیده جهانی هم در هیچ مقطعی قدرت فریب یا ارعاب امام (ره) را نداشته اند."

حسن خمینی، نوه آیت الله خمینی نیز اخیرا طی نامه ای به عزت الله ضرغامی، رئیس صدا و سیمای ایران نسبت به چهره به گفته وی "مخدوشی" که از نخستین رهبر جمهوری اسلامی در تلویزیون به نمایش در می آید اعتراض کرده بود.

مهدی کروبی همچنین گفته است، "بسیاری از یادگاران امام به کیسه بوکس نوآموزان عرصه دین و سیاست تبدیل شده اند."

او در عین حال از مردم دعوت کرده که در راهپیمایی روز 22 بهمن شرکت کنند و تاکید کرده است: " همه باید به مسئولیتی که در برابر خدا و بندگان او و در برابر تاریخ و آیندگان داریم توجه داشته باشیم و بدانیم که خطا و اشتباهات بزرگ با خطا و اشتباهات بزرگتر پوشیده نمی شود."

مهدی کروبی اعلام کرده است که صبح روز پنجشنبه، 22 بهمن، راس ساعت 10 از میدان (فلکه) دوم صادقیه به سمت میدان آزادی راهپیمایی خواهد کرد.

او از مردم خواسته است، "ضمن شرکت در راهپیمایی 22 بهمن، آرام و محکم همچون گذشته خواست های قانونی و بر حقشان را با سکوت مطالبه نمایند."

لینک های اینترنتی مرتبط

بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست